Trwa ładowanie...

Najtańsze tankowanie w tym roku. Ceny paliw w dół

Obecny tydzień na rynku paliw detalicznych w Polsce mija pod znakiem najtańszego tankowana w obecnym roku. Średnie ceny wszystkich paliw poszły w dół. Niewątpliwie przyczyniła się do tego niska cena ropy.

Najtańsze tankowanie w tym roku. Ceny paliw w dółŹródło: PAP, fot: DPA/An Ming
d1v08oz
d1v08oz

W tym tygodniu średnie ceny wszystkich paliw odnotowały spadki. Benzyny i olej napędowy potaniały o 4 grosze na litrze. Ostatecznie za litr "95-ki" trzeba zapłacić przeciętnie 4,40 zł, natomiast za olej napędowy 4,19 zł/l. Warto wspomnieć, że coraz częściej na stacjach pojawia się cena diesla poniżej 4 zł/l i to nie tylko w przypadku pylonów stacji przymarketowych, ale również koncernowych czy też obiektów niezależnych. Mniej zapłacimy również za autogaz, średnio 1,92 zł/l.

Trend spadkowy na stacjach paliw powinien utrzymać się jeszcze jakiś czas. W przyszłym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się dalszych obniżek. Prognozowane przedziały cenowe dla poszczególnych paliw to dla benzyny 95 4,31-4,42 zł/l, dla diesla 4,09-4,20 zł/l, natomiast dla LPG 1,86-1,93 zł/l.

Przecena na rynku naftowym nie hamuje i w mijającym tygodniu notowania surowca na giełdzie w Londynie kolejny raz pogłębiały tegoroczne minima.

Taniejąca ropa oraz osłabiający się w ostatnim czasie kurs dolara przełożyły się na spadki cen paliw na rynku hurtowym w Polsce. Obecnie za benzynę 95 trzeba zapłacić w polskich rafineriach 3420 zł/m3, natomiast za diesla 3243 zł/m3.

Źródło: e-petrol.pl

d1v08oz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v08oz
Więcej tematów