Trwa ładowanie...
11-06-2014 11:50

Najpopularniejsze małe samochody

Najpopularniejsze małe samochodyŹródło: zdjęcie producenta
d40afpy
d40afpy

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie w europejskim segmencie A. Do sprzedaży wejdą bowiem niedługo "trojaczki z Kolina" po zmianach generacyjnych, a także zupełnie nowe Renault Twingo i Smart. Czy debiutanci będą w stanie pokonać liderów segmentu i zająć najwyższe miejsca podium?

Jak wynika z danych firmy analitycznej JATO Dynamics, cytowanych przez Automotive News Europie, najchętniej kupowanym modelem miejskim segmentu A w Europie był w całym roku ubiegłym Fiat 500. Produkowany w Tychach samochód sprzedał się w liczbie 160 000 egzemplarzy.

To o około 7 500 sztuk więcej niż należący do tej samej "stajni" Fiat Panda (152 500 egzemplarzy). Trzecie miejsce w tych statystykach przypadło natomiast w udziale modelowi Volkswagen up! (130 000 egzemplarzy). Warto podkreślić, że z całej trójki siostrzanych modeli (VW up!, Skoda Citigo oraz SEAT Mii) to właśnie autko marki niemieckiej osiągnęło na rynku europejskim zdecydowanie najlepszy wynik.

Poza podium znalazły się natomiast takie modele jak Renault Twingo (miejsce czwarte), Smart fortwo (miejsce piąte) oraz Toyota Aygo (miejsce szóste), Hyundai i10 (miejsce siódme), Citroen C1 (miejsce ósme) i Peugeot 107 (miejsce dziewiąte). Dodajmy, że wszystkie te modele - oprócz miejskiego Hyundaia - dopiero w tym roku doczekały się następców, a ich debiut w salonach sprzedaży powinien zwabić do salonów dealerskich sporo potencjalnych klientów.

Warto będzie również obserwować dalsze wyniki sprzedaży modelu Hyundai i10, który pod koniec roku ubiegłego doczekał się zmian generacyjnych i stał się zarazem pierwszym produktem, który trafił na rynek w ramach nowej strategii ekspansji marki Hyundai w Europie.

Źródło: Samar

tb/

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj