Trwa ładowanie...
19-09-2011 13:56

Najdroższe auto świata

Najdroższe auto świata
d1fyoc7
d1fyoc7

Oto pojazd, który zakończył dominację Bugatti, jako marki produkującej najdroższe auta na świecie. Chodzi o Lamborghini, które zostało wycenione na prawie pięć milionów dolarów.

Samochód, o którym mowa jest zapewne jednym z najdroższych aut na świecie, a z pewnością jest najdroższym stworzonym przez człowieka modelem w skali 1:8. Mimo, że jest osiem razy mniejszy od oryginału, to aż piętnaście razy od niego droższy. Ta unikatowa zabawka została wyceniona na 3,5 miliona euro.

Robert Glupen, Niemiec specjalizujący się w konstruowaniu przeróżnych modeli, najwyraźniej na serio potraktował specjalność Lamborghini, którą jest tworzenie specjalnych edycji swoich aut. Utalentowany modelarz wykonał model Aventadora, podobnie jak producent, w całości z włókna węglowego. Jednak w odróżnieniu od Lamborghini, do wykończenia detali w swoim aucie musiał zainwestować w złoto, platynę, a nawet diamenty. Pokryta nimi jest zarówno tapicerka w kabinie, jak i felgi, a nawet logo Lamborghini.

Ale samo włókno węglowe oraz diamenty i cenne metale by nie wystarczyły do wykonania samochodu. Praca nad modelem zajęła Glupenowi aż 500 godzin i nie było to tylko składanie auta. Co ciekawe większą część pracy musiał wykonać na komputerze. Model jest bowiem tak dokładną kopią oryginału, że do jego wykonania auto używał oryginalnych projektów, które otrzymał od Lamborghini.

- To jest dzieło sztuki wykonane dzięki nowoczesnej technologii - mówi Robert Glupen o swoim pojeździe. - Chciałem stworzyć coś wyjątkowego, unikalnego, czego nikt wcześniej nie zrobił.

Jeśli na świecie znajdzie się ktoś, kto będzie dysponował wystarczającą ilością pieniędzy, będzie mógł spróbować swojego szczęścia na aukcji w domu aukcyjnym Southeby's jeszcze w grudniu tego roku.

lop/mw/mw

d1fyoc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fyoc7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj