Trwa ładowanie...
d3o2gzc

Najdroższa ciężarówka świata?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdroższa ciężarówka świata?
(zdjęcie producenta)
d3o2gzc

Mack Trucks Australia wykonał na specjalne zamówienie ciągnik siodłowy. Zamawiającym jest sułtan Johoru, a cena ciężarówki jest tak wysoka, że postanowiono ją utajnić.

Poprzedni rekordzista zapłacił za swojego trucka nieco ponad 350 tys. dolarów, ale wszystko wskazuje na to, że zamówienie sułtana tę cenę co najmniej podwaja. Nieoficjalne informacje mówią o kwocie sięgającej miliona dolarów amerykańskich. Producent ujawnił jedynie, że maskę ciężarówki pokryto ornamentem z czystego złota, tym samym kruszcem zdobione są fotele, a dodatkową atrakcją jest wbudowany w samochód najwyższej klasy grill. Nadwozie pojazdu zdobione jest herbami władcy i kolorami oraz godłem Johoru.

Gdyby ktoś się zastanawiał w jakim celu sułtan zamawia dla siebie całkiem pokaźną ciężarówkę, odpowiedź jest prosta. Jest mu potrzebna do holowania naczepy z jego jachtem. Jako bazę do realizacji zamówienia wykorzystano model Mac Super-Liner EA9, napędzany 685-konnym silnikiem V8 o pojemności 16 litrów. Jednostka współpracuje z 18-biegową przekładnią automatyczną Eaton.

d3o2gzc

Johor jest stanem w Malezji o powierzchni niecałych 20 tys. km2 i nieco ponad 3 mln mieszkańców. Sułtanat powstał w 1528 r., a od 1963 r. stanowi część Malezji. W jednym z głównych miast stanu – Pasir Gudang – położony jest tor wyścigowy Johor, na którym rozgrywane są m.in. motocyklowe mistrzostwa świata MotoGP i mistrzostwa świata Superbike.

d3o2gzc

Podziel się opinią

Share

d3o2gzc

d3o2gzc