Trwa ładowanie...
d29jg4v
Wiadomości

Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najbardziej zakorkowane miasta w Polsce
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
d29jg4v

Czas na drogowe podsumowanie 2012 roku. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl po raz kolejny prezentują ranking najwolniejszych miast. W badaniu udział brało dziewięć miast. Trzy pierwsze miejsca zajęło w sumie aż sześć miast, co oznacza, że "rywalizacja" między nimi była zacięta.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Kraków i Wrocław. Drugie - Poznań wraz z Warszawą. Trzecie Łódź i Szczecin. Prymusami okazały się Gdańsk i Rzeszów, w których kierowcy osiągali średnio najwyższe prędkości - prawie 38 km/h. W porównaniu z ostatnim, majowym raportem średnie prędkości nie uległy znaczącym zmianom. Należy jednak zauważyć, że poprzednio najwyższa obserwowana prędkość wyniosła 39 km/h (Białystok). Obecnie, najlepszy wynik, należący do Gdańska i Rzeszowa, jest nieco gorszy i wynosi 37,50 km/h.

Choć średnie prędkości nie doznały większych wahnięć, to w rankingu doszło do kilku znaczących przetasowań. Kraków z czwartej pozycji przywędrował do pierwszej i teraz razem z Wrocławiem dzierży tytuł najwolniejszego miasta. Poznań z miejsca trzeciego wspiął się na drugie, a towarzyszy mu Warszawa. Łódź i Szczecin przywędrowały odpowiednio z 6 i 5 miejsca na pozycję trzecią. Liderami miast okazały się tym razem Gdańsk i Rzeszów. W poprzednim raporcie oba miasta uzyskały odpowiednio siódme i ósme.

(fot. Korkowo.pl)

Źródło: Creandi

tb/

Znajdź auto swoich marzeń w najniższej cenie!

d29jg4v

Podziel się opinią

Share

d29jg4v

d29jg4v