Trwa ładowanie...
d19ge3u

Nagroda Colina McRae dla Kubicy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagroda Colina McRae dla Kubicy
(fiaerc.com)
d19ge3u

Po efektownym zwycięstwie w Rajdzie Janner, prestiżowa nagroda, jakim jest Colin McRae ERC Flat Out Troph trafiła do Roberta Kubicy. Nagroda Colin McRae to wyróżnienie przyznawane podczas każdej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy kierowcy, który najbardziej oddaje ducha rywalizacji prezentowanego przez nieodżałowanego Szkota, który słynął z niezwykle widowiskowej jazdy.

Dla debiutującego w wymagającym Rajdzie Janner Kubicy było to pierwsze zwycięstwo w ERC. Polski kierowca wraz ze swoim pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta RRC) start w Austrii potraktowali treningowy. Była to dla nich okazja do dopracowania współpracy (Szczepaniak po raz pierwszy był pilotem Kubicy), testowania przed zbliżającym się Rajdem Monte Carlo (14-19 stycznia) w WRC oraz zebrania cennego doświadczenia.

Polska załoga od pierwszego dnia Rajdu Janner jechała dobrym tempem i sobotnią rywalizację zakończyła liderując w rajdzie. Warunki były ekstremalne i zmieniały się z odcinka na odcinek. Lód, błoto i mgła - to jedne z wielu atrakcji, jakie czekały na kierowców na trasie.

d19ge3u

W niedzielę Kubica nadal jechał znakomicie, ale po minimalnym falstarcie i karze 10 sek, przed ostatnim odcinkiem liderem był Czech Vaclav Pech. Kubica na finałowy oes postanowił użyć użyć nietypowych opon. Założył dwie opony kolcowe i dwie zimowe. Był to strzał w dziesiątkę.

Po świetnej jeździe Kubica był szybszy od Pecha aż o pół minuty. Rajd Janner wygrał z przewagą 20 sek. nad mistrzem Czech. Nic więc dziwnego, że po zwycięstwie w takim stylu nagroda Colina McRae trafiła w ręce Kubicy. Wręczył mu ją sam Marcus Gronholm, dwukrotny rajdowy mistrz świata.

- Nie mogłem lepiej zacząć tego sezonu i jestem bardzo szczęśliwy. Colin był zawsze kierowcą bardzo szybkim i spektakularnym. Grając w gry zawsze startowałem pod jego nazwiskiem - powiedział Kubica cytowany przez dziennikarza Cezarego Gutowskiego.

_ MR _

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u