Trwa ładowanie...

Na urlop motocyklem! Dlaczego warto podjąć to wyzwanie?

Każdy motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie zapewnia podróżowanie jednośladem. Nie każdy jednak decyduje się wybrać tym środkiem transportu na urlop. Okazuje się jednak, że podjęcie takiej decyzji może przynieść sporo korzyści, zarówno pod kątem mobilności, jak i ekonomii podróżowania. Wyjazd na urlop motocyklem pozwala zobaczyć więcej ciekawych miejsc, kosztuje mniej, a także pozwala skutecznie przekonać się, jak niewiele przedmiotów tak naprawdę potrzebujemy. Oto najważniejsze korzyści, dla których warto podjąć wyzwanie podróżowania motorem!

 Źródło: Adobe Stock, fot: Lightfield Studios
d3jxhn5
d3jxhn5

Bliski kontakt z otoczeniem i więcej atrakcji po drodze

Motocykl nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych środków transportu. Korzystają z niego zarówno mieszkańcy wielkich miast, jak i osoby z mniejszych miejscowości. Motorem możemy nie tylko zapewnić sobie szybki i wygodny dojazd do pracy lub wybrać się na jednodniową wycieczkę po okolicy, lecz także zorganizować dłuższą wyprawę na urlop. Podróżowanie motocyklem zapewni znacznie bliższy kontakt z otoczeniem, pozwoli na wytyczenie trasy zgodnej z preferencjami, a także na czerpanie korzyści z bliskiego kontaktu z naturą.

Jazdę na motorze pod względem odczuć można bardziej porównać do jazdy na rowerze, aniżeli do podróżowania samochodem, co niewątpliwie jest plusem. Podczas przemieszczania się motorem mamy większe wrażenie przestrzeni, jaka nas otacza, możemy podziwiać piękne widoki, a także dostać się do miejsc, do których nie dojechalibyśmy samochodem. To zupełnie nowy wymiar podróżowania, który doceni każdy miłośnik motorów!

Ekonomiczne podróżowanie motocyklem

Nie bez znaczenia pozostaje także praktyczny wymiar podróżowania motorem. Nie ulega bowiem wątpliwości, że przemieszczanie się jednośladem jest i zawsze będzie zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż podróżowanie własnym samochodem czy korzystanie ze środków transportu publicznego.

Wybierając się na urlop motorem, zaoszczędzimy nie tylko na kosztach paliwa, lecz także na opłatach drogowych i parkingowych. To idealne rozwiązanie dla oszczędnych turystów, którzy kochają przy tym jazdę na motorze.

d3jxhn5

Oszczędności przyniesie nam także zakwaterowanie. Mając do dyspozycji motor, możemy wybrać tańszy obiekt noclegowy położony z dala od miasta – odludzie nie jest bowiem straszne dla zmotoryzowanych turystów. Idealnym miejscem na nocleg dla motocyklistów są domki letniskowe.

Nad polskim morzem znaleźć je można m. in. w miejscowości Międzywodzie – domki w Nocowanie.pl w większości są dostosowane do potrzeb motocyklistów, posiadają bowiem miejsca parkingowe oraz są ogrodzone, co pozwala na bezpieczne przechowywanie na ich terenie motocykla.

Podróżowanie motocyklem idealne dla minimalistów

Większość z nas wyjeżdżając urlop zabiera ze sobą sporo przedmiotów. Na miejscu często okazuje się, że sporo z nich jedynie zajmowało miejsce, gdyż nie skorzystaliśmy z nich ani razu. Podróżowanie motocyklem jest świetną szkołą minimalizmu – ograniczone miejsce sprawia, że jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć ilość przedmiotów w bagażu i zabrać na urlop jedynie najpotrzebniejsze rzeczy, czyli takie, z których z pewnością będziemy korzystali.

Podróżowanie motocyklem pozwala więc na własnej skórze przekonać się, jak niewiele potrzebujemy do szczęścia. Jeśli natomiast okaże się, że czegoś nam zabraknie – nie ma problemu! Nawet jeśli zatrzymaliśmy się na odludziu, motocykl szybko zawiezie nas do miasta, gdzie zaopatrzymy się we wszystko, czego potrzebujemy do komfortowego spędzenia urlopu.

d3jxhn5

Mobilność w czasie urlopu i komfort podróżowania na znacznie wyższym poziomie

Podróżowanie motocyklem jest nie tylko szybsze i bardziej obfitujące w pozytywne wrażenia, lecz także bardziej mobilne. Motorem możemy dostać się do miejsc, do których nie wjedzie samochód, problemem nie jest także znalezienie parkingu w zatłoczonym centrum turystycznego miasteczka ani korki – nieodłączny element krajobrazu wielu polskich dróg w sezonie turystycznym. Wszystko to sprawia, że motocykl jest środkiem transportu, który świetnie sprawdzi się na urlop – wystarczy przekonać się o tym na własnej skórze!

d3jxhn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jxhn5
Więcej tematów