Trwa ładowanie...
d2i0out
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na treningach w Austrii raz Kajetanowicz, raz Kubica

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na treningach w Austrii raz Kajetanowicz, raz Kubica
(Materiały prasowe)
d2i0out

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) wygrał pierwszy, w Robert Kubica (Ford Fiesta S2000) drugi przejazd treningowy przed rozpoczynającym się w sobotę austriackim Janner Rally - pierwszą rundą rajdowych mistrzostw Europy w 2014 roku.

Jeżdżono na 1,9 km trasie odcinka specjalnego Freistadt - Troelsberg. W pierwszym przejeździe czterokrotny mistrz Polski Kajetanowicz był szybszy od mistrza świata WRC-2 w sezonie 2013 Kubicy o 1,3 s.

W drugiej próbie Kubica pokonał Kajetanowicza o 0,2 s. Dwa razy trzeci rezultat zanotował rajdowy mistrz Czech Vaclav Pech (Mini S2000).

d2i0out

Trasa odcinka była sucha, jednak w kilku miejscach jej nawierzchnia była pokryta cienką warstwą lodu.

Rajd Janner zostanie rozegrany w dniach 3-5 stycznia na trasach w rejonie Linzu. Teoretycznie to impreza typowo zimowa, w latach ubiegłych w samochodach zakładane są opony z kolcami.

W sobotę i niedzielę kierowcy mają do przejechania 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 245 km. Trasa całej imprezy ma ponad 800 km.

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out