Trwa ładowanie...
d2i0out
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na Białorusi za jazdę po alkoholu skonfiskowano... traktor

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Białorusi za jazdę po alkoholu skonfiskowano... traktor
(PAP/Darek Delmanowicz)
d2i0out

Sąd rejonowy w Klecku na Białorusi podjął decyzję o skonfiskowaniu gospodarstwu rolnemu traktora za jazdę pracownika po pijanemu - poinformował portal onliner.by. Dotąd konfiskowano tylko samochody osobowe.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie pod koniec października, kierowcy zatrzymanemu po raz drugi w ciągu roku w stanie nietrzeźwym konfiskowany jest pojazd, i to niezależnie od tego, do kogo należy.

Nietrzeźwego kierowcę traktora zatrzymano 1 listopada. Okazało się, że kilka miesięcy wcześniej odebrano mu prawo jazdy na 3 lata za jazdę po pijanemu tym samym traktorem. Mimo to gospodarstwo rolne "Łazowicze", gdzie pracował, co jakiś czas zlecało mu kierowanie traktorem.

d2i0out

Sąd skazał teraz mężczyznę na prace poprawcze z zatrzymaniem jednej czwartej zarobku na rzecz państwa na okres dwóch lat, a także pozbawił prawa prowadzenia pojazdów na 5 lat. Skonfiskowano także traktor wartości około 40 000 dol., należący do gospodarstwa.

- Otwarta pozostaje kwestia, w jaki sposób gospodarstwo rolne rozliczy się z traktora, który był wzięty w leasing i w gruncie rzeczy znajdował się w jego posiadaniu tylko czasowo - oświadczył Alaksandr Danilczanka, rzecznik urzędu spraw wewnętrznych obwodu (województwa) mińskiego, w którym leży Kleck. Jak dodaje urząd, dopóki przedsiębiorstwa nie wzmocnią kontroli nad prowadzeniem pojazdów przez swoich pracowników, firmy będą musiały płacić z własnej kieszeni za sprzęt kosztujący dziesiątki tysięcy dolarów.

Według danych białoruskiego MSW co roku na Białorusi jest zatrzymywanych za jazdę w stanie nietrzeźwym 50-55 tys. kierowców. Liczba osób sądzonych rocznie za kierowanie pojazdem po pijanemu więcej niż raz w ciągu roku wynosiła w ostatnich latach około 4,5 tys.

Sprawdź ceny alkomatów na Allegro i wybierz najlepszą ofertę!

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out