Trwa ładowanie...
d1q1mjj

Muzeum Ferrari dostępne dla wszystkich. Za darmo!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzeum Ferrari dostępne dla wszystkich. Za darmo!
(Google/Screen)
d1q1mjj

Świątynia motoryzacji, czyli muzeum Ferrari w Modenie, dostępne jest dla widzów i to za darmo. Wystarczy wejść na Google Street View. Właśnie opracowano specjalną trasę po muzeum, podczas której można zwiedzić zgromadzone przez Włochów skarby.

Ferrari dotąd zazdrośnie strzegło swoich zbiorów. Mogli je zobaczyć tylko ci, którzy odwiedzili Modenę i po kupieniu biletu weszli do środka. Konkurencja jednak podpowiedziała Ferrari, że nie tędy droga. Kto ma przyjechać na zwiedzanie i tak to zrobi. A nie ma żadnego powodu, by nie dopuścić widzów do oglądania za pośrednictwem ekranu komputera.

Na podobny krok, czyli współpracę z Google, wcześniej zdecydował się śmiertelny wróg Ferrari - Lamborghini. W Modenie można zobaczyć większość historycznych modeli Ferrari oraz wiele bolidów Formuły 1, w tym triumfatorów Grand Prix z lat 60. i 70. Wartość kolekcji muzeum jest trudna do oszacowania, ale można być przekonanym, że to nie setki milionów euro, a raczej miliardy.

d1q1mjj

Wchodząc na Google Street View dostajemy obraz 360 stopni z wystaw "Geniusz i jego sekrety", "Muzeum silników" oraz wnętrza domu Enzo Ferrariego.

Za pośrednictwem internetu można zwiedzić także wiele innych motoryzacyjnych muzeów. We Włoszech, poza wspomnianym Lamborghini, także Abartha czy Pagani.

Opr. MAK

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d1q1mjj

Podziel się opinią

Share

d1q1mjj

d1q1mjj