Trwa ładowanie...
d202ok4

Multitool do auta. Przyda się w razie kolizji

Choć temperatura jest stosunkowo wysoka jak na tę porę roku, ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Ochłodzenie wiąże się natomiast z trudną sytuacją na drodze, a wtedy łatwo o kolizję. Gdy stanie się najgorsze, trzeba przede wszystkim zachować zimną krew i trzeźwy osąd sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej
Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej (Youtube.com)
d202ok4

Każdy kierowca powinien mieć gadżet, bez którego nie wsiada do samochodu. Obok samochodowej apteczki i gaśnicy warto mieć przy sobie zmyślny multitool w formie breloczka przypinanego do kluczy. Może okazać się niezbędny podczas kolizji.

Samochodowy niezbędnik to zestaw niewielkich narzędzi zamkniętych w wytrzymałej obudowie. Jest on skonstruowany tak, że dotarcie do dowolnego akcesorium zajmuje dosłownie chwilę. Multitool jest przy tym na tyle niewielki, że bez problemu zmieścisz go w kieszeni, a nawet doczepisz do samochodowych kluczy. Ma to dwie zalety – po pierwsze możesz nosić breloczek zawsze przy sobie, po drugie w razie wypadku zawsze możesz intuicyjnie po niego sięgnąć. Gdy inne nieprzymocowane przedmioty w wyniku uderzenia gwałtownie zmienią swoje położenie, brelok pozostanie przy stacyjce.Tego typu sprzęt przyda się nie tylko podczas kolizji. Z jego pomocą możesz zmierzyć stan zużycia bieżnika i ciśnienie w kołach. Wystarczy skorzystać z wmontowanych mierników.

Niepozorny gadżet może uratować życie Materiały prasowe
Niepozorny gadżet może uratować życie

Poradzisz sobie z pasami

Część gadżetów można przymocować przy pomocy specjalnego klipsa do samych pasów, dzięki temu w sytuacji zagrożenia możesz instynktownie po niego sięgnąć, by się wyswobodzić. Wbudowane ostrze do cięcia pasów przyda się szczególnie wtedy, gdy mechanizm zapięcia zablokuje się bądź nie będziesz w stanie się do niego dostać. Wystarczy wyszarpnąć kolorowy element z kółkiem, by otworzyła się szczelina, na końcu której znajdziesz ostry nożyk. Warstwa tworzywa sztucznego zabezpiecza ostrze z obu stron i praktycznie uniemożliwia skaleczenie. Jednocześnie nożyk będzie w stanie poradzić sobie ze wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa.

Drobny i skuteczny

Kolejnym problemem, który może utrudnić opuszczenie auta, są uszkodzone drzwi. Jeśli w wyniku uderzenia nie możesz ich otworzyć, jedyną opcją będzie wybicie szyby. Możesz zrobić to właściwie każdym ostro zakończonym i twardym przedmiotem – rantem gaśnicy, metalową częścią zagłówka czy kluczem do kół. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie bez zbędnych komplikacji, lepiej będzie wybrać profesjonalny zbijak.

Zamontowany w nim mechanizm pozwoli wybić szybę w aucie praktycznie bez wysiłku. Należy jedynie docisnąć wystający bolec do szyby, a wbudowana sprężyna naciągnie bolec i wyprowadzi cios, który będzie w stanie skruszyć nawet hartowane szkło. Przy tego typu zabiegu trzeba zachować pewne środki ostrożności. Przede wszystkim zabezpiecz dłoń, tak by opadające kawałki szkła jej nie zraniły, a wybierając miejsce, w które należy uderzyć, unikaj środka szyby. W przeciwnym przypadku szyba zacznie sprężynować, a zbicie jej będzie bardzo trudne.

d202ok4

Podziel się opinią

Share

d202ok4

d202ok4