Trwa ładowanie...

Multitool dla kierowcy. Przyda się w awaryjnej sytuacji

Zwiększony ruch na drogach i trudne warunki atmosferyczne wymagają o wiele większej ostrożności. W razie wypadku lub kolizji warto mieć przy sobie coś, co może pomóc wydostać się z rozbitego auta. Podstawa to zbijak do szyb i ostrze do cięcia pasów.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Multitool dla kierowcy. Przyda się w awaryjnej sytuacjiŹródło: 123RF
d6goyja
d6goyja

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Polecamy brelok samochodowy, który ma pomóc w razie kolizji na drodze. Niestety nie wszystkim wypadkom da się zapobiec, jednak mając go przy sobie poręczny gadżet, z wielu sytuacji wyjdziesz bez szwanku.

Nowoczesne udogodnienia

Mając do dyspozycji poręczny brelok, możesz szybko zmierzyć ciśnienie w kołach i stan zużycia bieżnika. Odpowiedni stan opon wpłynie znacznie na komfort jazdy. Działanie sprzętu jest bardzo proste, wystarczy przytknąć urządzenie do koła, a ciśnienie opony wyświetli się na cyferblacie.
W przypadku mierzenia zużycia bieżnika należy wyciągnąć kolorową część obudowy, na której znajduje się specjalna miarka. Po włożeniu jej w rowek od razu zobaczysz, czy opony wytrzymają ten sezon, czy trzeba będzie jednak pomyśleć o zmianie.

Latarka i sygnał dźwiękowy

To udogodnienia, które przydadzą się przede wszystkim podczas jazdy nocnej. Pomagają nie tylko znaleźć rozrzucone po samochodzie rzeczy w ciemności, ale również przydadzą się podczas wymiany bezpieczników czy nawet zmieniania kół. Latarka okaże się szczególnie pomocna na nieoświetlonych drogach, gdy nie masz przy sobie kamizelki.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Zbijak do szyb

Czasem może się jednak zdarzyć tak, że w wyniku uderzenia otwarcie drzwi będzie niemożliwe. Wtedy jedyną opcją na samodzielne wydostanie się z samochodu jest wybicie jednej z szyb. Choć do tego zadania nada się właściwie każdy twardy przedmiot, taki jak gaśnica, młotek czy klucz do kół, w praktyce nie zawsze masz jeden z tych przedmiotów pod ręką.

d6goyja

Rozwiązaniem jest zbijak do szyb wbudowany w brelok. Urządzenie jest nie tylko poręczne, ale również łatwe w użyciu. Wystarczy docisnąć wystającą część breloka do szyby - najlepiej bliżej krawędzi, gdyż na środku szyba może sprężynować – a następnie docisnąć. Brelok poradzi sobie z wzmocnioną samochodową szybą i nie jest trudny w obsłudze.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6goyja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6goyja
Więcej tematów