ycipk-2s5vpl

[Motoreporter #15]: Dzień Dziecka z Kubą Przygońskim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
[Motoreporter #15]: Dzień Dziecka z Kubą Przygońskim
(Marek Wieliński)
ycipk-2s5vpl

Wyjątkowy Dzień Dziecka mieli podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka, współpracujących z fundacją Orlen – Dar Serca i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Udali się na teren ośrodka Akademii Jazdy Toyota w Sochaczewie, by spotkać się z drifterem i motocyklistą, Kubą Przygońskim, który przygotował dla najmłodszych wspaniałą niespodziankę.

Dzieci nie tylko mogły się spotkać z zawodnikiem Orlen Teamu i wziąć udział w konkursach, ale też usiąść w prawym fotelu ponad 1000-konnej Toyoty GT86 i pokonać w niej tor driftowy. Wspomnienia z tego spotkania i dynamicznych przejazdów z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci. Jak było? Zobaczcie nasz reportaż. Byliśmy tam z kamerą Motoreportera.

ycipk-2s5vpl

Trudno o bardziej uniwersalnego kierowcę. 30-letni warszawiak, Kuba Przygoński dał się poznać jako świetny motocyklista. Sześciokrotnie startował w Dakarze, a jego szóste miejsce w tej legendarnej imprezie w 2014 roku jest najlepszym rezultatem, uzyskanym przez Polaka jadącego jednośladem. Zawodnik Orlen Teamu jest również rekordzistą Guinnessa w prędkości driftu. Swoją Toyotą GT86 pędził bokiem 217 km/h. Najszybciej na świecie. Startuje w zawodach i również w tej dyscyplinie odnosi spektakularne sukcesy. W Dakarze 2016 po raz pierwszy pojedzie samochodem.

Organizatorami Dnia Dziecka z Kubą Przygońskim są: Orlen, Toyota Motor Poland i Fundacja Orlen – Dar Serca.

ycipk-2s5vpl
ycipk-2s5vpl
ycipk-2s5vpl