Trwa ładowanie...
d2q5c54

Modele Skody z bezprzewodową ładowarką

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modele Skody z bezprzewodową ładowarką
(Materiały prasowe)
d2q5c54

Od kwietnia br. Skoda wprowadzi do modeli Octavia i Superb bezprzewodową ładowarkę. System ładuje indukcyjnie smartfony poprzez standard Qi.

Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym to ulepszona wersja elementu znanego już z Octavii i Superba. System składa się z podstawki umiejscowionej w schowku pod konsolą środkową, która automatycznie sprzęża się z telefonem i wzmacnia jego zasięg poprzez połączenie z anteną samochodu.

Dostępny od kwietnia nowy Phonebox umożliwi ładowanie indukcyjne kompatybilnych smartfonów zgodnych ze standardem Qi. Z jego pomocą prąd płynie bezprzewodowo z cewki umieszczonej na podstawce, wytwarzającej pole elektromagnetyczne, do cewki w telefonie. System pozwala również na bezprzewodowe przesyłanie danych.

d2q5c54

Ze standardem Qi zgodnych jest duża liczba smartfonów Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung i Sony. Urządzenia innych producentów, takie jak iPhone, mogą także być ładowane bezprzewodowo przez Phonebox z pomocą specjalnych etui, wzbogacających telefon o tę funkcję.

Źródło: Skoda

ll

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54