Mobi - nowy crossover Fiata. Cena to 35 tys. zł!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mobi - nowy crossover Fiata. Cena to 35 tys. zł!
(Materiały prasowe)
WP

Samochód nazywa się Mobi i jest autem zbudowanym na bazie Fiata Pandy. Jego zawieszenie zostało o kilka centymetrów podwyższone, dodano też plastikowe nakładki imitujące „dzielność terenową”. Wygląda nowocześnie i solidnie.

Fiat Mobi to samochód, którym koncern będzie zdobywał rynek południowoamerykański. To odpowiedź na rosnącą popularność crossoverów. Skoro w studiach projektowych nie ma na razie nic nowego, to Fiat zdecydował się zaadaptować na potrzeby klientów istniejącą konstrukcję.

Choć Mobi wygląda nieco jak Panda 4x4, ale jest od tego auta mniejszy. Wymiary Pandy 4x4 to: długość – 3680 mm, szerokość – 1670 mm, wysokość – 1600 mm. Mobi jest o ok. 10 cm krótszy i niższy, tylko szerokość ma porównywalną.

WP

Choć wygląd sugeruje dzielność w terenie typową dla crossovera, napęd Mobiego przenoszony jest wyłącznie na przednią oś. Skrzynia biegów też jest jedna, wyłącznie manualna, 5-biegowa. Sercem autka jest 4-cylindrowa jednostka o pojemności 1 litra, która może być zasilana benzyną lub etanolem. W zależności od rodzaju paliwa ma 73 KM (benzyna) lub 75 KM (etanol). Osiągi Mobiego, który waży 907 kg, są konsekwencją tych wartości: auto przyspiesza do setki w 14,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 153 km/h.

Mobi będzie dostępny w kilku wersjach wyposażeniowych. Najprostsza to Easy, obuta w 13-calowe koła. Dopiero kolejne na liście dostaną 14-tki. Najciekawsza ze wszystkiego jest cena. Fiat postanowił, że cennik wystartuje od równowartości ok. 35 tys. zł (31 tys. reali).

MAK

WP
Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP