Trwa ładowanie...
d2qnqyl
Moto Target

Mniejszy roadster Porsche w planach

Share
Mniejszy roadster Porsche w planach
Źródło: zdjęcie producenta
d2qnqyl

Czy w gamie modelowej Porsche jest miejsce na model mniejszy od Boxstera? O tańszym kabriolecie niemieckiej marki mówi się od dawna. Miał on powstać razem z z Volkswagenem i Audi, jednak koncern zawiesił ten projekt. Jest jednak szansa na jego realizację?

Okazuje się, że szefowie niemieckiej firmy poważnie rozważają możliwość wprowadzenia na rynek lekkiego auta, które powstanie na platformie modelu Boxster, ale będzie pozycjonowane poniżej swojego kuzyna. Źródłem napędu ma być jednostka czterocylindrowa o pojemności 2 litrów i mocy 286 KM. Niewykluczone, że pod maską znajdzie się też 2,5-litrowy motor produkujący 360 KM.

Porsche powoli przyzwyczaja swoich klientów do silników czterocylindrowych, które wkrótce mają trafić do gamy modeli Boxster i Cayman. Obecnie taka konstrukcja zasila bazową odmianę SUV-a Macan, która jednak ma tłoki ustawione rzędowo, a nie jest bokserem jak w przypadku sportowych modeli.

Nowe Porsche - oznaczone tymczasowym kodem 718 - prawdopodobnie wejdzie do sprzedaży w 2016 roku i będzie kosztowało około 39 000 euro, czyli o 10 000 euro mniej, niż wspomniany Boxster.

(źródło: Mototarget.pl)

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Kliknij i sprawdź oferty!

d2qnqyl

Podziel się opinią

Share
d2qnqyl
d2qnqyl
Więcej tematów