Trwa ładowanie...
d1rgy5y

Mniej produkowanych aut, ale lepsze wyniki finansowe

d1rgy5y
d1rgy5y

Pomimo znacznego obniżenia planów produkcyjnych do 160 lub 170 tys. aut rocznie, szwedzki Saab jest przekonany, że firmie uda się osiągnąć lepsze wyniki finansowe. Będzie to możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu do oferty zmodernizowanych oraz zupełnie nowych modeli. Zapowiada się interesująco.

Pomimo znacznego obniżenia planów produkcyjnych do 160 lub 170 tys. aut rocznie, szwedzki Saab jest przekonany, że firmie uda się osiągnąć lepsze wyniki finansowe. Będzie to możliwe dzięki zmniejszeniu kosztów działalności, a także gruntowej modernizacji gamy modelowej i wykorzystanie w większym stopniu wspólnych elementów konstrukcyjnych w ramach grupy General Motors.

Jeszcze w roku 2000 Saab miał aspiracje wytwarzać rocznie nawet 250 tys. pojazdów.

W roku ubiegłym szwedzki producent odnotował rekordowy wynik, sprzedając na całym świecie 133 167 egzemplarzy. Niestety, nie wystarczyło to do wypracowania zysków. „W dalszym ciągu musimy starać się jeszcze bardziej zredukować koszty - podkreśla Jan Ake Jonsson, Dyrektor Generalny Saab Automobile. „Nie jesteśmy jednak już tak daleko od osiągnięcia progu rentowności”.

d1rgy5y

Nowa generacja Saaba 9-3 oraz 9-5 będzie już produkowana z wykorzystaniem globalnej platformy konstrukcyjnej znanej w koncernie GM jako Epsilon 2, poczynając od roku 2009. Montaż obu modeli zostanie uruchomiony w zakładach Opla w Russelsheim, gdzie wytwarzany będzie również następca dla samochodu Opel/Vauxhall Vectra.

Przyszła gama modeli szwedzkiej marki to (w nawiasie podano rok premiery):
- Saab 9-5 nowej generacji (2009)
- Saab 9-4X (2009)
- Saab 9-1 (2010)
- Saab 9-3 nowej generacji (2011)

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj