Trwa ładowanie...
d3z7wvb

Mitsubishi GT-PHEV Concept: hybrydowy długodystansowiec

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mitsubishi GT-PHEV Concept: hybrydowy długodystansowiec
(zdjęcie producenta)
d3z7wvb

Salon Samochodowy w Paryżu będzie miejscem premiery prototypu Mitsubishi GT-PHEV Concept. Auto jest wyposażone w trzy silniki elektryczne.

Nazwa modelu nawiązuje do dwóch skrótów. GT, czyli "grand tourer", ma nawiązywać do dużego zasięgu, zaś PHEV oznacza zewnętrzne ładowanie. Z przodu w oczy rzucają się trzy komplety świateł - wąskie z dołu i z góry oraz zamontowane pionowo środkowe. Charakterystycznymi elementami są także zachodzące do środka "skrzydła" oraz małe lusterka. Patrząc z boku, można zauważyć przede wszystkim wyraźne linie nadające optycznie stabilności, zaś z tyłu ciągnący się przez całą klapę bagażnika i zachodzący na boki moduł świateł.

(fot. zdjęcie producenta)

Za napęd czterech kół Mitsubishi GT-PHEV Concept odpowiada układ hybrydowy, w skład którego wchodzą akumulatory nowej generacji, trzy silniki elektryczne (jeden z przodu i dwa z tyłu) oraz jednostka benzynowa. Producent nie podał ich danych technicznych, jednak zestaw taki ma zapewniać zasięg 120 km w trybie wyłącznie elektrycznym oraz 1 200 km w połączonym hybrydowym.

d3z7wvb

Mitsubishi zapowiedziało, że prototyp jest naszpikowany technologiami łączności samochodowej, które pozwolą na pełne wykorzystanie osiągów i możliwości auta. Rozwiązania skomunikują zasilanie układów sterowania z informacjami systemu nawigacji samochodowej, danymi o pogodzie i nawierzchni uzyskanymi z sieci informacyjnych oraz z czujników pokładowych i kamer. Ma się to przełożyć na precyzyjne zarządzanie zużyciem energii oraz napędem 4x4.

Źródło: Mitsubishi

ll

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d3z7wvb

Podziel się opinią

Share

d3z7wvb

d3z7wvb