Trwa ładowanie...
ycipk-of9m9t

Mitsubishi GT-PHEV Concept: hybrydowy długodystansowiec

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mitsubishi GT-PHEV Concept: hybrydowy długodystansowiec
(zdjęcie producenta)
ycipk-of9m9t

Salon Samochodowy w Paryżu będzie miejscem premiery prototypu Mitsubishi GT-PHEV Concept. Auto jest wyposażone w trzy silniki elektryczne.

Nazwa modelu nawiązuje do dwóch skrótów. GT, czyli "grand tourer", ma nawiązywać do dużego zasięgu, zaś PHEV oznacza zewnętrzne ładowanie. Z przodu w oczy rzucają się trzy komplety świateł - wąskie z dołu i z góry oraz zamontowane pionowo środkowe. Charakterystycznymi elementami są także zachodzące do środka "skrzydła" oraz małe lusterka. Patrząc z boku, można zauważyć przede wszystkim wyraźne linie nadające optycznie stabilności, zaś z tyłu ciągnący się przez całą klapę bagażnika i zachodzący na boki moduł świateł.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się
ycipk-of9m9t

Za napęd czterech kół Mitsubishi GT-PHEV Concept odpowiada układ hybrydowy, w skład którego wchodzą akumulatory nowej generacji, trzy silniki elektryczne (jeden z przodu i dwa z tyłu) oraz jednostka benzynowa. Producent nie podał ich danych technicznych, jednak zestaw taki ma zapewniać zasięg 120 km w trybie wyłącznie elektrycznym oraz 1 200 km w połączonym hybrydowym.

Mitsubishi zapowiedziało, że prototyp jest naszpikowany technologiami łączności samochodowej, które pozwolą na pełne wykorzystanie osiągów i możliwości auta. Rozwiązania skomunikują zasilanie układów sterowania z informacjami systemu nawigacji samochodowej, danymi o pogodzie i nawierzchni uzyskanymi z sieci informacyjnych oraz z czujników pokładowych i kamer. Ma się to przełożyć na precyzyjne zarządzanie zużyciem energii oraz napędem 4x4.

Źródło: Mitsubishi

ll

ycipk-of9m9t

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-of9m9t

ycipk-of9m9t
ycipk-of9m9t