Trwa ładowanie...
08-03-2010 16:09

Mit baby za kierownicą?

Mit baby za kierownicą?Źródło: pedalpumpinggirls.com
d2ylk1d
d2ylk1d
Pokutuje stereotyp, według którego kobiety radzą sobie w autach gorzej niż panowie. Tymczasem aż 80% mężczyzn uważa, że ich partnerka jeździ dobrze lub bardzo dobrze. Z badań wynika, że kobiety wolą być pasażerami, a mężczyźni kierowcami. Polki jeżdżą całkiem nieźle. Mamy jednak niezbite dowody na to, że na świecie różnie bywa z umiejętnościami kobiet-kierowców.

Jak one parkują? Zobacz film!

(fot. pedalpumpinggirls.com)
Źródło: (fot. pedalpumpinggirls.com)

Często są ostrożniejsze i bardziej uważne niż mężczyźni. Wolą jednak, kiedy to On prowadzi: 90% pań twierdzi, że ich partner jest dobrym lub bardzo dobrym kierowcą. Jednocześnie 94% respondentek ocenia panów dobrze lub bardzo dobrze w porównaniu do innych uczestników ruchu drogowego. Taką samą opinię na temat swoich partnerek ma o 20% mniej mężczyzn. 6% ankietowanych panów uważa, że ich partnerka jeździ bardzo źle lub tragicznie. To pewne, są kobiety które jeżdżą znakomicie. Na załączonych filmach zobaczycie jednak, że są wyjątki.

Jazda próbna? Może być nawet w salonie

(fot. pedalpumpinggirls.com)
Źródło: (fot. pedalpumpinggirls.com)

W sytuacji, gdy kobieta złapie gumę najczęściej dzwoni po pomoc do swojego partnera – robi tak 42% pań. Jednak aż 34% respondentek zaprzecza myśleniu o kobiecie jako nieporadnym kierowcy i deklaruje, że nie potrzebuje niczyjej pomocy i zmienia koło samodzielnie. 14% spytanych mężczyzn w takiej sytuacji prosi o pomoc.

d2ylk1d

Zachowaniem, które najbardziej drażni kobiety u partnerów jest przekraczanie przez nich prędkości - odpowiedź taką wskazała ponad 1/3 respondentek (36%). Panów irytuje głównie wymuszanie pierwszeństwa (20%) i nieużywanie kierunkowskazów (14%) przez kobiety, ale co ciekawe blisko jedna trzecia respondentów stwierdziła, że całkowicie akceptuje styl jazdy swojej partnerki.

Holowanie kobiet-kierowców może być niebezpieczne

Z badań wynika, że jesteśmy bardzo wyrozumiali dla swoich partnerów za kółkiem - 72% kobiet i 74% mężczyzn grzecznie prosi partnera lub partnerkę o zmianę sposobu kierowania pojazdem albo nie reaguje w ogóle. Prawie dwukrotnie więcej pytanych pań niż panów krzyczy i grozi, że wysiądzie, aby wymusić zmianę stylu jazdy swojego partnera (kobiety 18%, mężczyźni 10%).

d2ylk1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ylk1d
Więcej tematów