ycipk-4gwt8f

Minivan od Dacii już wkrótce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minivan od Dacii już wkrótce
(zdjęcie producenta)
ycipk-4gwt8f

Plotki o 7-miejscowym minivanie przygotowywanym przez Dacię się potwierdziły. Mocno zamaskowany egzemplarz testowy widziano na drogach południowej Europy. Czy będzie to kolejny hit rumuńskiej marki?

Ukrywający się pod pseudonimem J92 samochód najprawdopodobniej będzie się nazywał Popster. Podobnie jak inne modele Dacii, tak też to auto ma być tańszą alternatywą dla znanych modeli. Konkurent Opla Zafiry, Forda C-Maxa i Renault Scenica będzie sprzedawany w dużo bardziej przystępnej cenie. Jest to kolejny krok w rozwoju Dacii, która w ten sposób wypełni kolejny popularny w Europie segment. Logan MCV w 7-miejscowej konfiguracji to tylko półśrodek, Popster ma być prawdziwym autem dla dużej rodziny.

Pierwsze doniesienia mówią, że ceny wersji benzynowej mają zaczynać się od około 52 000 zł, natomiast wyposażonej w silnik Diesla od 60 000 zł. Jest to przynajmniej kilkanaście tysięcy taniej, niż w przypadku konkurencji. Należy liczyć się z tym, że podobnie jak w przypadku innych modeli rumuńskiego producenta, tak też ten kompaktowy minivan będzie miał bardzo podstawowe wyposażenie. Patrząc jednak na wyniki sprzedaży wielu osobom właśnie odpowiada posiadanie samochodu prostego, który w zamian pozwala zaoszczędzić znaczną sumę.

ycipk-4gwt8f

Nowy Popster trafi do sprzedaży najprawdopodobniej na początku 2012 roku. Dacia stworzy też wersję użytkową, która będzie zapewniać przestrzeń umożliwiającą przewożenie dużego ładunku.

sj

Polub WP Moto
ycipk-4gwt8f
ycipk-4gwt8f