Trwa ładowanie...
ycipk-25sjpm

Miejsca postoju policji to nie przypadek. Funkcjonariusze patrolują te same trasy

Majówka to okres wzmożonych kontroli policji na drogach. Istnieją odcinki na których funkcjonariuszy spotkamy znacznie częściej. Dzięki danym zebranych przez użytkowników Yanosika, udało się określić gdzie prawdopodobieństwo napotkania patrolu jest szczególnie wysokie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci mają swoje ulubione miejsca, w których przeprowadzają kontrole
Policjanci mają swoje ulubione miejsca, w których przeprowadzają kontrole (PAP, Fot: PAP)
ycipk-25sjpm

Dzięki zgłoszeniom kierowców zebranych w każdy weekend od 1 stycznia do 15 kwietnia 2018 roku, można było wyodrębnić trasy szczególnie kontrolowane przez policję. Wzięto pod uwagę drogi krajowe, najczęściej użytkowane przez kierowców wyruszających na majówkę. Zdecydowano się na wykorzystanie wskaźnika liczby zgłoszeń na kilometr danej drogi.

– W celu wyliczenia najbardziej kontrolowanych dróg w Polsce przyjęliśmy wskaźnik, który pokaże nam miarodajne statystyki. Ogólną liczbę kontroli prędkości zgłoszonych na danej trasie przeliczyliśmy na 1 km drogi. W ten sposób wyłoniliśmy drogi, które mimo niewielkiego kilometrażu przodują w rankingu – tłumaczy Julia Rachwalska z firmy Yanosik.

Mat. prasowe
Podziel się
ycipk-25sjpm

Najczęstsze kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 1, gdzie na każdy kilometr zgłoszono aż 21 pomiarów policji. Tuż za nią na podium wylądowała droga nr 86, a trzecie miejsce przypadło drodze krajowej nr 97 łączącej autostradę A4 z Rzeszowem. Tutaj kierowcy zgłaszali 14 patroli na km.

Miejsca wybierane przez policję nie są dziełem przypadku. Punkty, gdzie przeprowadzane są kontrole pokrywają się z listą najniebezpieczniejszych odcinków w kraju. Na tej ostatniej na podium znajdziemy właśnie DK 86 (52 wypadki na km), DK 97 (41 zdarzeń na km) oraz DK 1 (27 wezwań na km). Co więcej, 8 na 10 tras cieszących się szczególnym zainteresowaniem policji jest również najniebezpieczniejszych w kraju.

mat.prasowe
Podziel się

Jeśli z kolei zwrócimy uwagę na poszczególne odcinki, szczególnie wyróżnia się droga krajowa nr 7, na której od Warszawy na północ znajdziemy nie tylko policję, ale i odcinkowe pomiary prędkości. "Siódemka" od Krakowa do stolicy również cieszy się zainteresowaniem funkcjonariuszy. Kierując się z kolei na południe kraju drogą krajową 1 należy uważać już od miejscowości Kruszyna. Policja zwraca szczególną uwagę na ograniczenia do 70 km/h. Tam na kierowców czyhają nowe, nieoznakowane radiowozy marki BMW.

ycipk-25sjpm
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25sjpm

ycipk-25sjpm
ycipk-25sjpm