Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Mercedes wjechał w pociąg na przejeździe kolejowym. Kolizję nagrała kamera

Na przejeździe kolejowym w Łukowie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. W wyniku awarii hamulców kierowca mercedesa nie zdążył zatrzymać się przez pociągiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowy wypadek na przejeździe kolejowym
Nietypowy wypadek na przejeździe kolejowym (Youtube.com)
d3sbeyr

Mrożące krew w żyłach nagranie zostało udostępnione przez PKP. Na jednym z przejazdów kolejowych z zaporami doszło do kolizji dostawczego mercedesa z pociągiem. Na filmie widać, jak w jadący za zamkniętymi zaporami pociąg uderza niebieski samochód. Wygląda na to, że w aucie doszło do awarii hamulców, a kierowca nie skorzystał z hamulca awaryjnego (ręcznego), nie wyłączył też zapłonu. W tym przypadku czasu na reakcję było bardzo niewiele.

Eksperci radzą w takich sytuacjach wyłączyć zapłon, ale nie zapominając o tym, ze całkowite wyłącznie stacyjki może spowodować aktywację blokady kierownicy i uniemożliwić manewrowanie pojazdem. Przy pozostawieniu auta na biegu układ napędowy pracuje z dużym oporem i pomaga dość szybko wytracić prędkość auta. Jednak przy niskiej prędkości obrotowej silnika utrzymywana jest jego praca i szybkie całkowite zatrzymanie samochodu ułatwia właśnie wyłączenie zapłonu.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nie stało się nic poważnego.

d3sbeyr

Nagranie z kolizji można zobaczyć poniżej:

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr