Trwa ładowanie...
23-05-2016 16:25

Mercedes odkłada pół miliarda euro na naprawę poduszek powietrznych

Mercedes odkłada pół miliarda euro na naprawę poduszek powietrznychŹródło: PAP/EPA/Jeff Kowalsky
d3kadzs
d3kadzs

Afera związana z poduszkami powietrznymi Takaty to bez wątpienia największa taka sprawa w historii. Problem wadliwych elementów mogących ranić, a nawet zabić pasażerów, dotyczy milionów samochodów. Kolejną marką, która przygotowuje się do wymiany poduszek w swoich samochodach jest Mercedes.

Choć dziś największą grupą poszkodowanych są kierowcy hond, to potencjalnie niebezpieczne poduszki Takaty montowano w samochodach wielu marek. Wśród nich jest też Mercedes. Choć Daimler (koncern, do którego należy ten producent samochodów) zaznaczył, że nie zna żadnego przypadku nieprawidłowego działania poduszek w jego samochodach, to postanowił przeprowadzić prewencyjną akcję serwisową w USA i Kanadzie.

Wpisuje się to w przedłużenie akcji serwisowych, o których poinformowała amerykańska agencja zajmująca bezpieczeństwem na drogach – NHTSA. Dalsze wymiany wadliwych poduszek mają trwać od maja 2016 do grudnia 2019 roku.

Daimler poinformował, że na poradzenie sobie z tym problemem zarezerwował w budżecie około pół miliarda euro.

d3kadzs

sj, moto.wp.pl

d3kadzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kadzs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj