Trwa ładowanie...
d26i29s

Mercedes Concept Coupe SUV zapowiada konkurenta BMW X6

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes Concept Coupe SUV zapowiada konkurenta BMW X6
(zdjęcie producenta)
d26i29s

Bazujący na Klasie M koncepcyjny SUV zaprezentowany w Pekinie zapowiada nowy model Mercedesa, który ma konkurować z BMW X6. Nisko i płynnie opadający dach w połączeniu z dużym nadwoziem od razu przywodzi na myśl bawarski model. Mercedes będzie pierwszą marką, która stworzy dla niego bezpośredniego konkurenta.

BMW X6 to samochód, który budzi skrajne reakcje. Dla jednych duży SUV stylizowany na coupe jest sposobem na pokazanie statusu i połączeniem dwóch światów. Dla innych ta stylistyczna zlepka różnych samochodów to przykład jednego z najbrzydszych samochodów ostatnich lat. Jednak wbrew tym opiniom BMW X6 odniosło spory sukces i niemiecka marka już szykuje następcę. Co ciekawe, projekt był tak nietypowy, że inne marki do dzisiaj nie stworzyły podobnego modelu. Mercedes będzie pierwszy.

Na Salonie Samochodowym w Pekinie marka ze Stuttgartu zaprezentowała model Concept Coupe SUV. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to SUV o kształcie nadwozia przypominającym te znane z BMW X6. Model koncepcyjny bazuje na Klasie M posiada jednak elementy stylistyczne znane z mniejszych Mercedesów. Za napęd tego samochodu odpowiada 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik V6 o mocy 333 KM, który współpracuje z 9-biegową skrzynią automatyczną.

Przedstawiciele Mercedesa nie ukrywają, że duży SUV stylizowany na coupe w niedługim czasie trafi do salonów. Oznacza to, że nowe BMW X6 zyska mocnego konkurenta. Spodziewane jest, że model produkcyjny możemy zobaczyć już w 2015 roku.

Uchwyty rowerowe - najwięcej ofert w jednym miejscu. Sprawdź!

d26i29s

Podziel się opinią

Share

d26i29s

d26i29s