Trwa ładowanie...
d9y8bw6
d9y8bw6
Wiadomości

Mercedes-Benz Van Economy: jak mało może spalić dostawczak?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9y8bw6

Jak oszczędnie można jeździć samochodem dostawczym? Dwie pierwsze edycje mistrzostw ekonomicznej jazdy "Van Economy" pokazały, że małemu vanowi miejskiemu, Citanowi, wystarczy 2,6 l/100 km, a jego kuzyn z segmentu średnich samochodów dostawczych, Vito, pokona ten dystans zużywając 3,3 l paliwa. W tym roku na swój rekord czeka Sprinter. Na najbardziej ekonomicznie jeżdżącego kierowcę czeka - poza mistrzowskim tytułem - paliwo na którym można dwukrotnie okrążyć ziemię.

Dwie pierwsze edycje Grand Prix Mercedes-Benz Van Economy przyciągnęły 2000 uczestników. Kierowcy z całego kraju próbowali uzyskać możliwie jak najniższe spalanie, walcząc o nagrodę w postaci bonu na paliwo wartości 18 000 zł. W tym roku Mercedes-Benz organizuje trzecią już edycję mistrzostw ekonomicznej jazdy. Do udziału zaproszeni są właściciele i użytkownicy samochodów dostawczych wszystkich marek.

W poprzednich latach zwycięzcom udało się uzyskać imponujące wyniki spalania: 2,6 l/ 100 km Citanem oraz 3,3 l/100 km w Vito! W tym roku eliminacje i finały odbędą się będą w modelu Sprinter 213 CDI w wersji Furgon.

d9y8bw6

Zmagania rozpoczynają się 5 maja i potrwają do 6 czerwca. Jazdy konkursowe przeprowadzić będzie można w większości salonów Mercedes-Benz. W tym celu należy się zarejestrować na stronie konkursu vaneconomy.pl oraz wybrać do najbliższego dealera na trwającą 20-40 minut jazdę konkursową. Do finału przejdą najlepsi uczestnicy konkursu z poszczególnych województw.

Na mistrza czeka roczny zapas paliwa w formie bonu na kwotę 18 000 zł. Taka ilość paliwa powinna wystarczyć do niemal dwukrotnego okrążenia ziemi.

mw, moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d9y8bw6

Podziel się opinią

Share

d9y8bw6

d9y8bw6