Trwa ładowanie...
d2rsody

Mediolańczycy będą mogli wspólnie użytkować Fiaty 500 i 500L

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mediolańczycy będą mogli wspólnie użytkować Fiaty 500 i 500L
(zdjęcie producenta)
d2rsody

Rusza nowy program wspólnego użytkowania Fiatów 500 i 500L. Mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z aut za 25 eurocentów za minutę.

Do Mediolanu dojedzie ponad 300 Fiatów 500 Enjoy, których od stycznia będzie 650 (z czego ok. 50 to Fiaty 500 L). Zrewolucjonizują one ideę wspólnego użytkowania samochodów przez mieszkańców. Wszystkie auta zostały opatrzone specjalnymi naklejkami na drzwiach.

Znalezienie najbliższego samochodu i zarezerwowanie go będzie możliwe dzięki aplikacji na smartfony oraz poprzez stronę internetową. Będzie można również wybrać jeden z wolnych samochodów stojących wzdłuż ulicy i natychmiast go wypożyczyć. Auta te będą miały wolny wjazd do centrum miasta a po zakończeniu użytkowania można je zostawić na dowolnym parkingu objętym usługą.

d2rsody

Celem inicjatywy jest rozwój produktów i usług pod kątem zrównoważonego transportu. W programie "Enjoy" nie ma opłat wpisowych ani abonamentów, zaś płaci się tylko za faktyczne korzystanie z usługi. Co ciekawe, wliczone są w nią koszty ubezpieczenia, utrzymania, paliwa oraz parkingu.

Mediolan będzie miastem pilotażowym programu. Z czasem planowane jest rozszerzenie na inne miasta, nie tylko we Włoszech.

Źródło: Fiat

ll/moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d2rsody

Podziel się opinią

Share
d2rsody
d2rsody
Więcej tematów