Trwa ładowanie...
d3sbeyr

ME: zwycięstwo Łukjaniuka w Estonii, Kajetanowicz liderem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ME: zwycięstwo Łukjaniuka w Estonii, Kajetanowicz liderem
(mat. prasowy)
d3sbeyr

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rajdzie Estonii, szóstej eliminacji samochodowych mistrzostw Europy i objął prowadzenie w klasyfikacji. W zawodach odbywających się w okolicach Tartu zwyciężył Białorusin Aleksiej Łukjaniuk (Mitsubishi).

Rajdu nie ukończył prowadzący w ME Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 S2000), którego auto odmówiło posłuszeństwa na 14. odcinku specjalnym. Irlandzki kierowca nie osiągnął mety i w tej sytuacji punkty zdobyte przez Kajetanowicza sprawiły, że Polak objął prowadzenie w mistrzostwach. Mistrz Polski zgromadził ich 133 i wyprzedza Breena - 128 oraz Łukjaniuka - 82 pkt.

Trzecie miejsce w rajdzie zajął reprezentant gospodarzy Rainer Aus (Mitsubishi Lancer Evo).

d3sbeyr

Kajetanowicz, pilotowany przez Jarosława Barana, od pierwszego do ostatniego odcinka toczył zaciętą walkę z Łukjaniukiem przegrywając z nim ostatecznie o 12,7 s. "To był dla nas fantastyczny rajd. Świetni kibice, ta atmosfera, odcinki specjalne, o których cały weekend mówimy. Coś niesamowitego! Tyle emocji nie zdarza się w jednym rajdzie" - powiedział na mecie uradowany Polak.

Rajd odbywa się prawie w całości na bardzo szybkich odcinkach szutrowych. W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów, odbyło się sześć OS-ów, po dwa zwycięstwa odnieśli Łukjaniuk, Kajetanowicz i Estończyk Martin Kangur (Ford Fiesta R5).

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr