06-09-2009 18:54

ME w rallycrossie: wygrana Erikssona

d2vxz6s
d2vxz6s

Szwed Andreas Eriksson jadący Fordem Fiestą zwyciężył w finałowym wyścigu Dywizji 1 na torze w Słomczynie, gdzie została rozegrana 9. runda mistrzostw Europy w rallycrossie. W Dywizji 1A wygrał 17-letni Norweg Mats Lysen (Renault Clio) i na jedną rundę przed końcem cyklu zapewnił sobie tytuł mistrza Europy.

W Dywizji 1, w której zawodnicy jeżdżą najmocniejszymi samochodami o mocach silnika przekraczających 500 KM, całe podium zajęli Szwedzi. Wygrał Eriksson przed Michaelem Jernbergiem (Skoda Fabia)
, a trzecie miejsce zajął Kenneth Hansen (Citroen C4).

Tytuł mistrza Europy w sezonie 2009 w Dywizji 1 rozstrzygnie się podczas ostatniej rundy ME 10 i 11 października w Sosnovej w Czechach. W klasyfikacji generalnej liderem jest Jernberg, na drugim miejscu jest Szwed Sverre Isachsen (Ford Focus)
, który zajął w Słomczynie czwarte miejsce i traci do lidera tylko 5 pkt.

W Dywizji 2 zwyciężył Belg Guido Kenis (BMW 120), drugie miejsce zajął Łukasz Zoll jadący BMW E87.