Trwa ładowanie...
16-06-2014 16:40

McLaren zapowiada model P1 GTR o mocy 1000 KM przeznaczony na tor

McLaren zapowiada model P1 GTR o mocy 1000 KM przeznaczony na torŹródło: Materiały prasowe
d2fiyvf
d2fiyvf

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się trzy supersamochody z najwyższej półki. Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari i McLaren P1 to najszybsze i najbardziej imponujące samochody jakie kiedykolwiek powstały. Już niedługo brytyjski model doczeka się jeszcze bardziej ekstremalnej wersji GTR przeznaczonej jedynie na tor.

Nazwa GTR była już użyta przez McLarena przy wyścigowej wersji legendarnego F1. To właśnie McLaren F1 GTR wygrał 24-godzinny wyścig w Le Mans w 1995 roku. Teraz brytyjska firma chce stworzyć podobny projekt jak Ferrari FXX. Na bazie swojego najszybszego modelu stworzy jeszcze bardziej ekstremalny samochód, który będzie mógł jeździć tylko po torze. Na pewno nie zabraknie chętnych na taką rozrywkę.

McLaren P1 GTR będzie miał 1000 KM, czyli o 84 KM więcej od modelu drogowego. Oprócz tego samochód otrzyma szersze gładkie wyścigowe opony, a nadwozie będzie wyglądać bardziej agresywnie. Zapewne zmieni się też zawieszenie i aerodynamika samochodu. Brak potrzeby spełnienia wymagań homologacji drogowej oznacza, że P1 GTR będzie mógł być tak szybki jak to tylko możliwe.

Za cenę 1,98 mln funtów (ok. 10,3 mln zł) każdy z klientów kupującym McLaren P1 GTR nie tylko otrzyma samochód, ale będzie też miał zapewniony start w przynajmniej 6 imprezach odbywających się na najbardziej znanych torach wyścigowych na całym świecie. Dodatkowo właściciele P1 GTR będą mieli dostęp do jednego z symulatorów wyścigowych McLarena i będą mogli konsultować się z ekipą doradzającą kierowcom wyścigowym.

Według zapowiedzi McLarena produkcja wersji torowej rozpocznie się po zakończeniu konstrukcji ostatniego z 375 egzemplarzy drogowych modelu P1. Nie zostało jeszcze ustalone ile powstanie sztuk odmiany GTR, ale wiadomo, że będzie ona mocno limitowana.

d2fiyvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiyvf
Więcej tematów