Trwa ładowanie...
d4769hm

McLaren stworzył zbroję. Klient niczym Iron Man

Każdy nowy McLaren to lżejsze, droższe i wytrzymalsze materiały. Teraz znalazły one zastosowanie w ratowaniu życia. Specjaliści z Woking zostali postawieni przed nietypowym zadaniem, a chodziło o pewnego bogatego klienta...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
McLaren stworzył zbroję. Klient niczym Iron Man
(Youtube.com, Fot: mclaren)
d4769hm

Project Invincible (czyli "niezniszczalny") to zbroja przygotowana przez firmę McLaren na potrzeby jednego z zamożnych fanów marki. Po wypadku oraz licznych operacjach, pacjent wymagał dodatkowej ochrony klatki piersiowej. Chodziło przede wszystkim o osłonę mostka oraz dolnych żeber. Priorytetem było zapewnienie swobody podczas codziennego użytkowania. Biorąc pod uwagę status zamawiającego, zbroja nie mogła być widoczna po założeniu garnituru.

    Youtube.com

Ciało klienta zostało zeskanowane i na tej podstawie przygotowano model 3D. Przy budowie wykorzystano włókno węglowe, dynemę oraz materiał o nazwie Zylon wykorzystywany w bolidach Formuły 1. Dla wygody użytkowania użyto też włókien pochodzenia naturalnego, które pochłaniają pot.

Cała zbroja waży zaledwie 250 g i wytrzymuje uderzenie obiektu o wadze ponad 30 kilogramów spadającego z kilku metrów. Cała konstrukcja została wykonana w ciągu 3 miesięcy od złożenia zamówienia.

Personalia tajemniczego klienta zna w McLarenie zaledwie 7 osób. Za zbroję zapłacił, jak twierdzą przedstawiciele marki, „mniej niż 250 tys dolarów”.

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm