Trwa ładowanie...
d2vkw9o
d2vkw9o

Mazowieckie/ W Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejskich

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vkw9o

W Ostrołęce rusza projekt bezpłatnego dostępu do internetu w autobusach komunikacji miejskiej. Darmowe łącze Wi-fi znajduje się na razie w dwóch pojazdach. Wkrótce zostanie uruchomione w dwóch kolejnych, tym razem w nowo zakupionych o napędzie elektrycznym.

Jak poinformował PAP Remigiusz Wac z ostrołęckiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, projekt darmowego dostępu do internetu wdrażany będzie tam sukcesywnie, głównie we wszystkich nowych autobusach, już kupionych oraz tych, których kupno spółka planuje.

"Projekt bezpłatnego internetu zakłada, że będzie rozwijany głównie we wszystkich nowych autobusach. Na razie są to cztery pojazdy, w tym dwa ostatnio zakupione o napędzie elektrycznym, które wkrótce wyjadą na trasy" - powiedział PAP Wac. Przyznał jednocześnie, iż nie jest wykluczone, że docelowo system darmowego Wi-fi zostanie zamontowany we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej, w tym także starszych.

d2vkw9o

"Darmowe łącze internetowe działa w ten sposób, że na pokładzie autobusu zamontowany jest router Wi-fi. Pasażerowie mają możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego kodu. Każdy, kto wsiądzie do autobusu, może podłączyć się bezpośrednio do internetu" - wyjaśnił Wac. Dodał, że pojazdy z bezpłatnym łączem Wi-fi są specjalnie oznaczone, co ułatwia ich identyfikacje przez pasażerów.

Ogłoszono jednocześnie konkurs dla mieszkańców Ostrołęki na opracowanie projektu graficznego usługi bezpłatnego internetu w autobusach. "Chcemy, by było to oryginalne, własne logo, opracowane przez mieszkańców miasta" - oświadczył Wac.

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce posiada obecnie tabor 34 autobusów, z czego dwa ostatnio zakupione dotarły właśnie do spółki. "To dwa nowe, w pełni elektryczne autobusy, które właśnie do nas przyjechały. W przeciągu tygodnia powinny wyjechać na trasy. Planujemy, że przez pierwszy miesiąc przejazd nimi będzie darmowy, w tym oczywiście z darmowym internetem" - zaznaczył Wac.

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o