Trwa ładowanie...
dog3y00

Mazda wyprodukowała milion samochodów z technologią SKYACTIV

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazda wyprodukowała milion samochodów z technologią SKYACTIV
(zdjęcie producenta)
dog3y00

Mazda ogłosiła, że globalna produkcja trzech modeli Mazdy z pełną gamą technologii SKYACTIV, tj. modeli Mazda CX 5, Mazda6 (znanego jako Atenza w Japonii) i Mazda3 (Axela w Japonii), przekroczyła pierwszy milion i na koniec marca 2014 r. wyniosła 1 040 000 egzemplarzy. Wszystkie trzy modele są wyposażone we wszystkie technologie SKYACTIV Mazdy. Próg miliona wyprodukowanych egzemplarzy został przekroczony po około 2 latach i 4 miesiącach od uruchomienia produkcji Mazdy CX 5 w listopadzie 2011 r.

Mazda opracowała Technologię SKYACTIV, aby zaoferować klientom dobre parametry w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska, bez kompromisu dla przyjemności z jazdy. Gama nowoczesnych technologii jest wynikiem rozwoju, ukierunkowanego na poprawę efektywności podstawowych podzespołów – takich jak silnik i skrzynia biegów – decydujących o najważniejszych parametrach i osiągach pojazdu przy jednoczesnym obniżeniu jego masy. Modele te cechują się najnowszą linią stylistyczną marki.

Technologia SKYACTIV to odpowiedź Mazdy na dwonsizing stosowany przez innych producentów. Japońska marka zamiast zmniejszać pojemność silników i dodawać turbosprężarki, zdecydowała się na inne rozwiązania zmniejszająca zużycie paliwa. Dzięki temu Mazdy mają być bardziej wytrzymałe i długowieczne. O tym jednak przekonamy się dopiero za kilka, albo i kilkanaście lat.

Szukasz części samochodowych w atrakcyjnych cenach? Kliknij i sprawdź oferty!

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00