Mazda MX-5 trafiła do Księgi Rekordów Guinessa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazda MX-5 trafiła do Księgi Rekordów Guinessa
(Materiały prasowe)

15 czerwca podczas MAX-5 2013 w holenderskim Lelystad Mazda trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. W paradzie uczestniczyły 683 modele MX-5, tworząc największą w historii kolumnę tych aut.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 1 450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord "największej parady Mazdy", ustanowiony w niemieckim Essen w 2010 r. (459 Mazd MX-5). Rekordową kolumnę otwierała wersja wyścigowa MX-5 trzeciej generacji, którą prowadził prezenter holenderskiej telewizji, Allard Kalff. Impreza MAX-5 2013 w ośrodku RDW Test Centre była w pełni dedykowana Maździe i entuzjastom tej marki.

(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Wśród atrakcji znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami. Istniała możliwość przetestowania technologii i-ACTIVSENSE na zabezpieczonym torze wyścigowym i spróbować swoich sił na symulatorze, jak również odbyć jazdę testową nowymi modelami i wykonać darmowy przegląd swoich roadsterów. Odbyły się wybory najpiękniejszej i najbardziej autentycznej Mazdy MX-5.

Na koniec dnia ok. 250 samochodów utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Przed projekcją widzowie zostali poproszeni o wybór jednego z trzech filmów i zajęcie miejsca za kierownicą swoich aut - głosowanie obywało się przez naciśnięcie klaksonu w celu wskazania wybranego filmu. Największą liczbę "głosów" zdobyła produkcja "Arbitraż" z udziałem Richarda Gere.

Źródło: Mazda

ll/moto.wp.pl

Mazda MX-5 w świetnych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.