Trwa ładowanie...
13-06-2014 14:27

Mazda będzie miała diesla 1,5 l

Mazda będzie miała diesla 1,5 lŹródło: Szymon Jasina
d4gy6kq
d4gy6kq

Japończycy potwierdzili, że w kolejnej generacji Mazdy 2 pojawi się silnik Diesla o pojemności 1,5 l. Jednostka powstała w myśl technologii Skyactive, zakładającej zmniejszenie zapotrzebowania na paliwo poprzez dopracowanie konstrukcji, zastosowanie nowoczesnych, lekkich materiałów i innowacyjnych rozwiązań.

Nowy silnik Mazdy ma wytwarzać 105 KM mocy maksymalnej dostępnej przy 4 tys. obr./min. Oraz 250 Nm momentu obrotowego od 1,5 do 2,5 tys. obr./min. Jak twierdzą konstruktorzy, silnik będzie wyprzedzał konkurencję pod względem wydajności dzięki zbliżonemu do doskonałości przebiegowi procesu spalania mieszanki. Jednostka ma przy tym rekordowo - jak dla motorów w swojej klasie - stopień sprężania, wynoszący 14,8:1. Jak twierdzą konstruktorzy, nowy silnik zasilający Mazdę 2 w klasycznym teście spalania wypada najlepiej spośród wszystkich oferowanych na rynku samochodów porównywalnej wielkości z wyjątkiem hybryd.

Silnik, o kórym mowa, po raz pierwszy pojawił się pod maską koncepcyjnego modelu Hazumi, zaprezentowanego podczas salonu samochodowego w Genewie wiosną 2014 roku. W marcu pojawiły się pogłoski, że silnik ten zamierza zapożyczyć od Mazdy krajowy rywal tej firmy – Toyota.

d4gy6kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gy6kq
Więcej tematów