Trwa ładowanie...
d2fbtj0

Maserati jechało za karetką na sygnale. Policja szuka świadków

Policja szuka osób, które widziały jak na trasie Szczawnica-Krościenko maserati jedzie za karetką na sygnale lub posiadają nagrania tego wykroczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karetka jadąca na sygnale jest pojazdem uprzywilejowanym
Karetka jadąca na sygnale jest pojazdem uprzywilejowanym (WP.PL)
d2fbtj0

Komisariat policji w Krościenku nad Dunajcem pracuje nad zebraniem dowodów na wykroczenia, jakiego dopuścił się w niedzielę (14.10.2018 r.) po godzinie 17:00 kierujący maserati. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na trasie ze Szczawnicy do Krościenka nad Dunajcem mężczyzna kierujący tym samochodem poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia. Pomimo zwrócenia uwagi przez kierowcę karetki mężczyzna nie zaprzestał jazdy korytarzem, jaki tworzyli pozostali uczestnicy ruchu drogowego. Ponadto, kierujący maserati niejednokrotnie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla pojazdów jadących z naprzeciwka, których kierujący próbując włączyć się do ruchu po przejechaniu pojazdu uprzywilejowanego zmuszeni byli gwałtownie hamować.

Wszystkich świadków, bądź osoby posiadające nagranie tego zdarzenia, o kontakt prosi komisariat policji w Krościenku nad Dunajcem dostępny pod numerem telefonu 18 26 23 007 lub 18 26 23 711.

Karetka, wysyłając sygnały świetlne i dźwiękowe w chwili przejazdu, była pojazdem uprzywilejowanym. Zgodnie z przepisami, kierujący takim pojazdem, kiedy uczestniczy w akcji ratowania życia i zdrowia ludzkiego, może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych.

Natomiast każdy uczestnik ruchu obowiązany jest unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

d2fbtj0

Podziel się opinią

Share

d2fbtj0

d2fbtj0