Trwa ładowanie...
d3jmfxi
Martin Kaczmarski rezygnuje z Dakaru

Martin Kaczmarski rezygnuje z Dakaru

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jmfxi

Martin Kaczmarski nie pojedzie w startującym w styczniu Rajdzie Dakar. Przyczyną tego jest jego walka z ciężką kontuzją kręgosłupa.

Najmłodszy polski zawodnik i zdobywca 9. miejsca podczas tegorocznej edycji doznał skręcenia odcinka szyjnego podczas październikowego rajdu w Maroku. Kontuzja okazała się poważniejsza, niż początkowo myślano. Decyzja lekarzy była dla Kaczmarskiego bezlitosna, bowiem przygotowywał się on do Dakaru od 10 miesięcy.

d3jmfxi

"Życie nie zawsze układa się po naszej myśli i teraz się o tym najdosadniej przekonałem. Decyzja o wycofaniu się z Dakaru 2015 była jedną z najtrudniejszych. Uraz kręgosłupa okazał się jednak zbyt poważny i było to jedyne słuszne rozwiązanie - zdrowiem nie warto ryzykować. Mogłem jedynie pokornie pogodzić się z tą sytuacją i skupić na kolejnych startach w nadchodzącym sezonie" - napisał w oświadczeniu Kaczmarski. Podkreślił też jak ważne jest dla niego wsparcie kibiców.

Martin podkreślił, że choć sam nie może wziąć udziału w najbliższym Dakarze, to będzie trzymał kciuki za polskich kierowców - szczególnie za Krzysztofa Hołowczyca, który celuje w zwycięstwo w słynnym rajdzie.

d3jmfxi

Podziel się opinią

Share

d3jmfxi

d3jmfxi