Trwa ładowanie...
04-07-2014 15:34

Marka Alpine w wyścigu Le Mans Classic

Marka Alpine w wyścigu Le Mans ClassicŹródło: Materiały prasowe
d3vfmd5
d3vfmd5

Odrodzenie marki Alpine, którego materialnym przejawem będzie wprowadzenie do sprzedaży nowej edycji modelu Berlinette w 2016 roku, odwołuje się do wyjątkowego dziedzictwa tej kultowej marki. Wystawienie różnych modeli Alpine na starcie siódmej edycji wyścigów Le Mans Classic, które odbywa się się w dniach 4-6 lipca 2014 roku, ma pokazać więzi między historią a teraźniejszością.

Organizowane co dwa lata wyścigi Le Mans Classic przyciągają tysiące uczestników, których łączy wspólna pasja do motoryzacji. Od 2002 roku stanowią one fantastyczną retrospektywę wyścigu 24H Le Mans i gromadzą na starcie ok. 450 samochodów z lat 1923-1979. Również spotkania setek automobilklubów i ich uczestników oraz konkurs Le Mans Héritage Club są źródłem wielu niezapomnianych chwil podczas tego sportowego wydarzenia.

W tegorocznej edycji wyścigu Renault Classic wystawia trzy oficjalne załogi Alpine. Za kierownicą samochodów zasiadają kierowcy, którzy już wcześniej startowali w 24H Le Mans w samochodach Alpine oraz znane osoby związane ze światem motoryzacji:
- Alpine M65: Piotr Frankowski (Polska) / Richard Meaden (Wielka Brytania)
;
- Alpine-Renault A110 1300S: Jean-Pierre Prévost (Francja)
/ Christian Chambord (Francja);
- Renault-Alpine A443: Jean Ragnotti (Francja) / Alain Serpaggi (Francja).

Obok tych trzech Alpine pojawią się również inne egzemplarze zgłoszone przez prywatne załogi.

d3vfmd5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vfmd5
Więcej tematów