Trwa ładowanie...
d2bnc8k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mark Webber testował samochód wyścigowy Porsche

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Webber testował samochód wyścigowy Porsche
(PAP/EPA/Geoff Caddick)
d2bnc8k

*Mark Webber, który pożegnał się w tym roku definitywnie z Formułą 1, wziął udział w portugalskim Algarve w testach przed nowym sezonem wyścigów Porsche Grand Prix. Australijczyk próbował jak spisuje się prototyp LMP1, na którym ma w 2014 r. startować w cyklu. *

Na torze Autodromo Internacional do Algarve koncern Porsche zakończył oficjalne tegoroczne testy wyścigowego modelu. Formalnie Webber ma ważny kontrakt z teamem F1 Red Bull-Renault do końca roku, ale szefostwo austriackiej ekipy zezwoliło mu na udział w tych sesjach treningowych.

- To moje pierwsze doświadczenia w tym zakresie, dlatego chcę podziękować ekipie Red Bulla za danie mi szansy tak wczesnego dołączenia do projektu. Ten ważny krok pozwoli mi szybciej zintegrować się z zespołem i włączyć w proces dalszego rozwoju samochodu LMP1 - powiedział Webber, który zadebiutuje w nowym cyklu wyścigowym w kwietniu, jako partner Timo Bernharda, Romaina Dumasa i Neela Janiego.

37-letni Australijczyk ma za sobą 217 występów w Formule 1, z których 42 kończył na podium, wygrał dziewięć, 13 razy zdobywał pole position i zdobył w sumie 1 047,5 punktu.

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k