Trwa ładowanie...
d10tx64
d10tx64

Mariusz Pudzianowski: umie liczyć, więc jeździ Hummerem na LPG

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d10tx64

Znany polski strongman i zawodnik MMA, Mariusz Pudzianowski chwalił się w jednym z branżowych portali swoim samochodem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jego potężny Hummer był wyposażony w instalację gazową. Montaż instalacji LPG w ogromnym, prestiżowym samochodzie terenowym był - jak wyjaśniał Pudzianowski - podyktowany względami praktycznymi, zmniejszeniem wydatków na paliwo do auta, które średnio spalało 30 l/100 km.

Najsilniejszy człowiek świata udzielił kilka lat temu wywiadu branżowemu portalowi gazeo.pl. Przyznał wówczas, że nie widzi niczego zdrożnego w takim rozwiązaniu, a jego decyzji dziwiły się jedynie tabloidy. - To ci ludzie mają kompleksy, nie ja - powiedział Pudzianowski. Dodał, że gdy podjeżdża na stację tankować gaz, wcale nie wzbudza sensacji. Jedynie obsługa ma problem ze znalezieniem wlewu, ukrytego pod zderzakiem.

- W autach z dużymi silnikami na instalację nie decydują się więc chyba tylko ci, którzy nie umieją liczyć - powiedział w wywiadzie Pudzianowski.

d10tx64

Nasz strongman po założeniu instalacji nie odczuwał wyraźnego pogorszenia osiągów samochodu, choć teraz jego Hummer nieco wolniej się rozpędzał. Czy autogaz źle wpływa na silnik? Jego zdaniem to bzdura, bo przejechał kiedyś „dużym” Fiatem z taką właśnie instalacją ponad 100 000 km. Należy uważać jedynie na jakość gazu i nie tankować na podrzędnych stacjach, bo wówczas szybko zapychają się filtry.

(fot. Hummer)

Z drugiej strony „Pudzian” przyznał się redakcji Gazeo.pl, że miał kiedyś Mercedesa, któremu przeróbka na gaz nie posłużyła. Zaraz potem dodał jednak, że to wyjątek, bo gaz świetnie się sprawdza np. w Jeepach. Przy kilku litrach pojemności strat mocy się nie czuje.

mw, moto.wp.pl

Instalacje zasilania paliwem LPG w supercenach. Sprawdź!

d10tx64

Podziel się opinią

Share

d10tx64

d10tx64