Trwa ładowanie...
22 kwietnia 2011, 11:33

Małysz: rozbieram się i ludzie są w szoku

Małysz: rozbieram się i ludzie są w szokuŹródło: Piotr Kucza/Marek Biczyk/Newspix.pl
dd4wylj
dd4wylj

Dlaczego Adam Małysz zdecydował się na starty w barwach rajdowego zespołu RMF Caroline Team? Nie tylko dlatego, że samochody to jego wielka pasja. - Chciałem zrobić coś męskiego - wyznał "Orzeł z Wisły".

W czwartek RMF Caroline Team ujawnił, kim jest jego "secret man". Zaskoczenia nie było. Okazało się, że to Adam Małysz. Legendarny polski skoczek narciarski po odstawieniu nart będzie teraz ścigał się potężnym Porsche Cayenne.

Rajdy samochodowe całkowicie różnią się od skoków, ale też dostarczają uczestnikom wielkich emocji. Takie imprezy jak chociażby Rajd Dakar, o którym marzy Małysz, to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. I właśnie dlatego "Orzeł z Wisły" chce spróbować swoich sił na pustynnych trasach w Ameryce Południowej.

- Sami wiecie, jak wygląda skoczek - wiecznie dieta i wyrzeczenia. Często nie traktuje się nas jak mężczyzn - mówi Małysz "Przeglądowi Sportowemu". - Zdejmujemy kask, kombinezon i ludzie są w szoku, że skoczek jest taki chudy. Chciałem więc zrobić coś męskiego - komentuje.

dd4wylj

Przez długie lata Małyszowi na skoczniach całego świata towarzyszył śnieg i mróz. Teraz nastąpi pod tym względem zwrot o 180 stopni. W czasie Rajdu Dakar kierowcy muszą przecież walczyć nie tylko z niezwykle trudnymi trasami, ale też z potwornym upałem.

- Właśnie, kolejne przeciwieństwo, ale ja naprawdę lubię ciepło. Często latem, kiedy było dwadzieścia stopni na plusie, nie ściągałem kombinezonu, bo wolę się spocić. Nie cierpię za to deszczu - zdradza Małysz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

WOY

dd4wylj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd4wylj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj