Trwa ładowanie...

Małysz na kontrolach autokarów z dziećmi

Share
Małysz na kontrolach autokarów z dziećmi
Źródło: Materiały prasowe
d3726a7

Adam Małysz uczestniczył w kontrolach autokarów prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Uczestnik Dakaru był obecny w punkcie kontrolnym w Czechowicach-Dziedzicach.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji - było miasteczko ruchu drogowego, gry i zabawy edukacyjne. Pytania z zasad ruchu drogowego oraz zachowania w autobusie zadawali dzieciom Adam Małysz oraz rzecznik itd., Alvin Gajadhur. Każdy maluch otrzymał odblaski, nagrody związane z bezpieczeństwem na drodze oraz autograf od mistrza.

- Kontrole autokarów są bardzo potrzebne. Pamiętam, jak moja córka była mała i jeździła na kolonie czy wycieczki. Wtedy autokary były w złym stanie. Teraz naprawdę wiele się poprawiło - powiedział były skoczek narciarski.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Podczas akcji inspektorzy kompleksowo skontrolowali 9 autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Zaledwie w jednym pojeździe stwierdzono nieprawidłowości będące podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Nie stwierdzono uchybień ze strony kierowców – wszyscy byli wypoczęci, trzeźwi i posiadali komplet dokumentów.

d3726a7

W poniedziałek 2 lutego rozpoczęły się ferie na Śląsku, Podkarpaciu, Pomorzu, Lubelszczyźnie i w woj. łódzkim. ITD przeprowadza wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Odbywają się one w miejscu odjazdu autokaru, w stałych punktach kontroli oraz na głównych szlakach komunikacyjnych. Sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny pojazdu oraz czas pracy i trzeźwość kierowców.

Źródło: GITD

ll/moto.wp.pl

d3726a7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3726a7
d3726a7
Więcej tematów