Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Maltański salon Subaru, w którym zatrzymał się czas. 30-letnie auta czekają na klientów

Zapomniany biznes, czy cały czas ważne oferty? To pytanie zadają sobie od lat osoby, które na Malcie mijają salon Subaru, w którym stoją nowe, niezarejestrowane samochody sprzed 30 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Subaru XT cały czas czeka na właściciela
Subaru XT cały czas czeka na właściciela (Youtube.com)
d1j6h9a

Malta to kraj z wyjątkowym krajobrazem motoryzacyjnych. Najbardziej nietypowym w całej Unii Europejskiej. Niewielkie państwo do 1964 r. było brytyjską kolonią. Z tego powodu obowiązuje tak ruch lewostronny, ale stosunkowo duża odległość od Wielkiej Brytanii powoduje, że popularne jest importowanie samochodów z Japonii. Oprócz tego klimat sprzyja długowieczności i wiele modeli, o których my zdążeliśmy już dawno zapomnieć, tam nadal jest spotykanych. Po prostu nawet auta, które u nas stały się synonimem rdzewiejącej blachy, na Macie cały czas nie mają najmniejszych rudych nalotów.

Jednak okazuje się, że Malta może motoryzacyjnie zaskoczyć też w inny sposób. Na wyspie znajduje się opuszczony salon Subaru, w którym czały czas na klientów czekają stare imprezy czy czteronapędowe sportowe XT. Są to w większości samochody w tańszych konfiguracjach - wystarczy wspomnieć, że tylko coupe ma alufelgi.

Salon jest pewną tajemnicą. Stoi opuszczony od lat, ale z drugiej strony nikt go nie zlikwidował i cały czas przechodniów wita informacja z numerem telefonu. Jak informuje opisujący to miejsce serwis carsaddiction.com, nie brakowało osób, które z ciekawości pytały się o ceny tych aut. Co ciekawe, sprzedawca cały czas podawał je w maltańskich lirach, które zostały zastąpione przez euro w 2008 r.

d1j6h9a

Podawane kwoty są adekwatne do faktu, że mamy do czynienia z nowymi autami. Np. miejskie justy wyceniono na równowartość 40 tys. zł, a subaru XT na 100 tys. zł.

Wygląda na to, że na przeszkodzie w sprzedaży tych klasyków z niemal zerowym przebiegiem stoją zaporowe ceny, ale też brak współpracy z właścicielem, który zapewne już dawno przestał się przejmować swoim salonem.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a