Trwa ładowanie...
d31zm20
d31zm20

Małopolskie/ Opóźnienie w budowie mostu granicznego na Popradzie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d31zm20

Na maj 2015 r. przesunięto termin oddania do użytku mostu granicznego na rzece Poprad, prowadzącego na Słowację. Na ukończeniu jest most w Piwnicznej i droga krajowa nr 87 wiodąca między tymi przeprawami. Opóźnienie zostało spowodowane przez niekorzystną pogodę.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, most graniczny wraz z trasą do Mniszka budują Słowacy, którzy otrzymali na ten cel środki z UE. GDDKiA płaci za jego budowę po stronie polskiej.

"Słowacy mają opóźnienie spowodowane ulewnymi deszczami w maju tego roku. Doprowadziły one do nagłego wezbrania wód Popradu, które zalały maszyny i uszkodziły prace wykonane po słowackiej stronie. Odmulanie i odtwarzanie zniszczonej części wykonanych wcześniej prac spowodowało opóźnienia wynoszące około 2 miesięcy" - wyjaśniła rzeczniczka.

d31zm20

Po polskiej stronie mostu granicznego betonowane są dźwigary przęseł, po czym wykonawca przystąpi do wylewania płyty.

Krakowski oddział GDDKiA nadzoruje budowę drugiego mostu na Popradzie w Piwnicznej. Ma on już wykonaną konstrukcję, a jeżeli warunki pogodowe pozwolą w najbliższym czasie będzie układana pierwsza warstwa nawierzchni bitumicznej.

Prace związane z zabezpieczeniem przed korozją i malowanie łuków zaplanowano na wiosnę przyszłego roku, ponieważ wymagają one temperatur powyżej 15 stopni Celsjusza i niskiej wilgotności powietrza. Wtedy też odbędą się próbne obciążenia obiektu.

Droga krajowa nr 87 prowadząca z mostu na Popradzie w Piwnicznej do mostu granicznego ma już gotową nawierzchnię. Przebudowano także drogi lokalne, zbudowano chodnik oraz ścieżkę rowerowa. Wartość prac prowadzonych przez GDDKiA wynosi około 80 mln zł.

d31zm20

Podziel się opinią

Share

d31zm20

d31zm20