Trwa ładowanie...
d2wm9f5
d2wm9f5

Małopolskie/ Nowy most graniczny ze Słowacją otwarty dla ruchu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wm9f5

Od środy kierowcy jadący na Słowację mogą korzystać z nowego mostu granicznego na Popradzie, który połączył Piwniczną-Zdrój ze słowackim Mniszkiem. Budowa przeprawy trwała trzy i pół roku i kosztowała prawie 7 mln euro.

Budowę mostu granicznego realizowała strona słowacka, która na ten cel pozyskała fundusze unijne. Polska dopłaciła do budowy 2 mln euro.

Jak poinformowała PAP Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wraz z budową mostu granicznego po stronie polskiej powstał szereg inwestycji drogowych - m.in. rozbudowano drogę krajową nr 97 prowadzącą do przejścia granicznego na długości niemal 3 km, powstała druga przeprawa na Popradzie, poprzedzająca most graniczny oraz wybudowano rondo i umocniono brzeg rzeki. Koszt robót po stronie polskiej wyniósł 55 mln zł.

Budowa mostu granicznego opóźniła się z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Przeprawa miała być gotowa w 2014 r. jednak wezbrane wody Popradu zalały ciężki sprzęt budowlany i uszkodziły wykonane konstrukcje.

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5