Trwa ładowanie...
d1kt892

Łukasz Łaskawiec powalczy w egipskim Rajdzie Faraonów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Łaskawiec powalczy w egipskim Rajdzie Faraonów
(Materiały prasowe)
d1kt892

Łukasz Łaskawiec, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników startujących na quadzie wystartuje na przełomie września i października w egipskim Rajdzie Faraonów.

Łaskawiec mimo młodego wieku (22 l.) ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. trzecie miejsce w "generalce" Rajdu Dakar 2011 czy tytuł Mistrza Europy w Rajdach Baja. W obecnym sezonie jest liderem Pucharu Świata i to właśnie podczas Rajdu Faraonów nastąpi rozstrzygnięcie tych rozgrywek.

Impreza potrwa od 30 września do 6 października, zaś na jej start zgłosiło się 100 zespołów. Trasa liczy ponad 2 300 km i wytyczono ją po terenach pustynnych. Ścigać się na niej będą nie tylko kierowcy quadów ale również samochodów, motocykli oraz ciężarówek. Dla Łaskawca jest to również ostatnia możliwość treningu w "warunkach bojowych" przed styczniowym Rajdem Dakar 2013.

d1kt892

Łaskawiec mówi, że trasa jest długa, szybka i bardzo ciężka, natomiast większość informacji uzyskał od Jacka Czachora. Zawodnik podkreśla że będzie się starał utrzymać tempo oraz, być może, przyspieszyć w końcowej fazie imprezy. Wszystko po to, by oszczędzać silnik i podzespoły quada w celu dojechania do mety.

Urodzony w Dąbrowie Górniczej zawodnik zasiądzie za kierownicą Yamahy Raptor 700. Pojazd ma moc ok. 50 KM i rozwija prędkość 135 km/h. Na takiej samej maszynie Łaskawiec ma zamiar wystartować w Rajdzie Dakar.

/ll

Szeroki wybór aut nowych i używanych w najniższych cenach. Sprawdź!

d1kt892

Podziel się opinią

Share

d1kt892

d1kt892