Trwa ładowanie...
ycipk-2c1lnx

Łukasz Łaskawiec powalczy w egipskim Rajdzie Faraonów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Łaskawiec powalczy w egipskim Rajdzie Faraonów
(Materiały prasowe)
ycipk-2c1lnx

Łukasz Łaskawiec, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników startujących na quadzie wystartuje na przełomie września i października w egipskim Rajdzie Faraonów.

Łaskawiec mimo młodego wieku (22 l.) ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. trzecie miejsce w "generalce" Rajdu Dakar 2011 czy tytuł Mistrza Europy w Rajdach Baja. W obecnym sezonie jest liderem Pucharu Świata i to właśnie podczas Rajdu Faraonów nastąpi rozstrzygnięcie tych rozgrywek.

Impreza potrwa od 30 września do 6 października, zaś na jej start zgłosiło się 100 zespołów. Trasa liczy ponad 2 300 km i wytyczono ją po terenach pustynnych. Ścigać się na niej będą nie tylko kierowcy quadów ale również samochodów, motocykli oraz ciężarówek. Dla Łaskawca jest to również ostatnia możliwość treningu w "warunkach bojowych" przed styczniowym Rajdem Dakar 2013.

ycipk-2c1lnx

Łaskawiec mówi, że trasa jest długa, szybka i bardzo ciężka, natomiast większość informacji uzyskał od Jacka Czachora. Zawodnik podkreśla że będzie się starał utrzymać tempo oraz, być może, przyspieszyć w końcowej fazie imprezy. Wszystko po to, by oszczędzać silnik i podzespoły quada w celu dojechania do mety.

Urodzony w Dąbrowie Górniczej zawodnik zasiądzie za kierownicą Yamahy Raptor 700. Pojazd ma moc ok. 50 KM i rozwija prędkość 135 km/h. Na takiej samej maszynie Łaskawiec ma zamiar wystartować w Rajdzie Dakar.

/ll

Szeroki wybór aut nowych i używanych w najniższych cenach. Sprawdź!

ycipk-2c1lnx
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2c1lnx

ycipk-2c1lnx
ycipk-2c1lnx