Trwa ładowanie...
d2sn3rc

Lotus rozpocznie sprzedaż pierwszego SUV-a w 2019 roku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotus rozpocznie sprzedaż pierwszego SUV-a w 2019 roku
(zdjęcie producenta)
d2sn3rc

Lotus to marka znana z produkcji lekkich sportowych samochodów. Wydaje się zatem, że SUV-y zupełnie tu nie pasują. Jednak firma, którą trapią problemy finansowe, musi też patrzeć na to, czego oczekują potencjalni klienci, dlatego już niedługo wprowadzi do swojej oferty taki model.

Należąca do malezyjskiego Protona legendarna brytyjska marka nie miała szczęścia w ostatnich latach. W czasie, gdy jej szefem był Dany Bahar, pompowano ogromne fundusze w promocję. Niestety taka polityka okazała zupełnie nietrafiona i wpędziła Lotusa w długi. Teraz marka się odbudowuje, a jedną z najważniejszych nowości ma być wprowadzenie do oferty SUV-a. Samochody tego typu oferuje już coraz większa liczba firm produkujących samochody sportowe.

Nowy model ma być efektem współpracy Lotusa z chińskim Goldstar Heavy Industrial i będzie produkowany w fabryce w Kantonie. Wybór padł na to miejsce z powodu rządowego wsparcia dla inwestycji i działających tam firm związanych z motoryzacją. Całe centrum obejmujące biura, fabrykę i centrum rozwojowe ma kosztować 10 mld juanów (6 mld zł).

d2sn3rc

Według pierwszych doniesień SUV Lotusa ma zadebiutować w 2019 roku i początkowo trafić do Chin oraz na inne azjatyckie rynki. Konstrukcja tego modelu, który będzie konkurował z Porsche Macanem, BMW X4, Audi Q5 i innymi SUV-ami premium klasy średniej, ma (jak przystało na Lotusa) być wyjątkowo lekka. Za napęd najprawdopodobniej będą odpowiadać silniki z innych modeli brytyjskiej marki, czyli turbodoładowana jednostka 1,8 l i wolnossące V6 o pojemności 3,5 l – oba pochodzące od Toyoty.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądać nowy SUV Lotusa. Można jednak mieć nadzieję, że nie będzie on bazował na koncepcie APX pokazanym w 2006 roku, który można zobaczyć na zdjęciu powyżej.

sj, moto.wp.pl

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d2sn3rc

Podziel się opinią

Share

d2sn3rc

d2sn3rc