Trwa ładowanie...
Moto Target
29-12-2011 15:32

Lotus na sprzedaż?

Lotus na sprzedaż?Źródło: zdjęcie producenta
d2joget
d2joget

Temat sprzedaży Lotusa powraca, tym razem w kontekście prywatyzacji Protona.

Malezyjski Proton jest właścicielem Lotusa od 1996 r. Aktualnie firma przechodzi przeobrażenia, które mogą zaowocować prywatyzacją. Gdyby do tego doszło Proton zapewne będzie chciał sprzedać Lotusa, który wciąż nie osiągnął jeszcze samodzielności finansowej.

Producent samochodów sportowych z brytyjskim rodowodem jest w trakcie wartego 750 mln $ pięcioletniego programu rozwojowego, którego efektem miały być nowe modele - m.in. następca legendarnego Esprita. Prognozy, które snuje Dany Bahar - prezes Lotusa - wskazują, iż marka zacznie przynosić zyski w 2014 r. Jednak plany te staną się rzeczywistością w momencie, w którym Lotus będzie sprzedawał 8 tys. pojazdów rocznie. Tymczasem w ostatnim raporcie rocznym (z 31 marca 2011) Lotus wykazał sprzedaż 1985 sztuk.

Plotki na temat sprzedaży Lotusa nie pojawiają się po raz pierwszy. Wcześniej swoje zainteresowanie marką wykazał Genii Capital, współwłaściciel Lotus Renault GP. Drugim chętnym jest Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC).

(źródło: mototarget.pl)

d2joget
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj