Trwa ładowanie...
d4dp1xv
Lotus Elise: kieszonkowa rakieta

Lotus Elise: kieszonkowa rakieta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4dp1xv

Czasami wystarczą drobiazgi, by auto ze zwykłego zamieniło się w wyjątkowe. Możemy to obserwować w programie "Fani 4 kółek" na kanale Discovery. Tym razem fachowcy wzięli się za Lotusa Elise i postanowili zmienić go w perełkę. Udało im się odpicować auto, a potem korzystnie je sprzedać. Zobaczcie!

Lotus Elise został wymyślony po to, by dawać radość. Produkowany od 1995 roku samochód nie jest demonem prędkości, ale prowadzi się jak gokart i to głównie sprawia, że uznawany jest za pojazd kultowy. To też najbardziej kochają w nim właściciele.

d4dp1xv

Elise ma podwozie wykonane z aluminium. Także inne podzespoły zostały zaprojektowane tak, by obniżyć wagę auta. Dwumiejscowy roadster waży jedynie 730 kg. Jako napędu użyto silnika o pojemności 1,6 litra i mocy 118 KM.

Co ciekawe, Lotus Elise - sam będący autem fascynującym - posłużył jako baza dla jednego z najciekawszych samochodów sportowych o napędzie elektrycznym, czyli Tesli Roadster. Choć Tesla była cięższa o blisko 500 kg, to potężny silnik elektryczny rozpędzał ją do "setki" w czasie krótszym niż 4 sekundy.

Sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne! >>

d4dp1xv

Podziel się opinią

Share

d4dp1xv

d4dp1xv