Trwa ładowanie...
17-02-2016 12:23

Lotus Elise: kieszonkowa rakieta

d1n2y5p
d1n2y5p

Czasami wystarczą drobiazgi, by auto ze zwykłego zamieniło się w wyjątkowe. Możemy to obserwować w programie "Fani 4 kółek" na kanale Discovery. Tym razem fachowcy wzięli się za Lotusa Elise i postanowili zmienić go w perełkę. Udało im się odpicować auto, a potem korzystnie je sprzedać. Zobaczcie!

Lotus Elise został wymyślony po to, by dawać radość. Produkowany od 1995 roku samochód nie jest demonem prędkości, ale prowadzi się jak gokart i to głównie sprawia, że uznawany jest za pojazd kultowy. To też najbardziej kochają w nim właściciele.

Elise ma podwozie wykonane z aluminium. Także inne podzespoły zostały zaprojektowane tak, by obniżyć wagę auta. Dwumiejscowy roadster waży jedynie 730 kg. Jako napędu użyto silnika o pojemności 1,6 litra i mocy 118 KM.

Co ciekawe, Lotus Elise - sam będący autem fascynującym - posłużył jako baza dla jednego z najciekawszych samochodów sportowych o napędzie elektrycznym, czyli Tesli Roadster. Choć Tesla była cięższa o blisko 500 kg, to potężny silnik elektryczny rozpędzał ją do "setki" w czasie krótszym niż 4 sekundy.

d1n2y5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2y5p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj