Trwa ładowanie...
d2k5ke4

Lotus C-01: pierwszy motocykl legendarnej marki

Share
Lotus C-01: pierwszy motocykl legendarnej marki
Źródło: zdjęcie producenta
d2k5ke4

Projekt motocykla C-01 powstał przy udziale niemieckiej firmy Kodewa i tunera Holzer Group, przy czym na widok końcowego efektu pracy przedstawiciele Lotusa od razu dali „zielone światło” do rozpoczęcia produkcji.

Za design tego zapierającego dech w piersiach jednośladu odpowiada Daniel Simon, który niegdyś pracował dla Bugatti Automobiles, a teraz tworzy projekty graficzne w Hollywood. To on zaprojektował słynne „Lightcycles” na potrzeby filmu „Tron: Dziedzictwo” (2010) oraz tzw. „Bubbleship”, którym poruszał się Tom Cruise w filmie „Niepamięć” (2013).

O ścisłym związku motocykla z filmami science fiction świadczy nie tylko jego wygląd, ale również dobór materiałów wykończeniowych. W konstrukcji jednośladu zastosowano włókno węglowe, tytan i stal wykorzystywaną m.in. przez NASA. Całość waży około 180 kilogramów, co w połączeniu z silnikiem V2 o pojemności 1200 cm3 i mocy 200 KM zapowiada prawdziwie „kosmiczne” emocje.

Ale o tym przekonają się wybrani. Powstanie bowiem tylko 100 sztuk modelu C-01, a każda będzie kosztowała ponad 130 000 dolarów.

Źródło: Mototarget

tb/

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź oferty!

d2k5ke4

Podziel się opinią

Share
d2k5ke4
d2k5ke4
Więcej tematów