Trwa ładowanie...
dx6ja5q
12-07-2016 15:10

Łódź/ Nowa forma płatności w biletomatach miejskiego przewoźnika

dx6ja5q
dx6ja5q

Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, w którym za bilety komunikacji miejskiej, kupowane w biletomatach mobilnych i stacjonarnych, pasażerowie mogą płacić przy pomocy aplikacji BLIK zainstalowanej w telefonie komórkowym.

"Uruchamiamy kolejną możliwość opłaty za przejazd - przypomnę, że bilety komunikacji miejskiej w Łodzi można kupować we wszystkich pojazdach, które wyposażone są w mobilne biletomaty, w 16 biletomatach stacjonarnych i 135 punktach sprzedaży stacjonarnej oraz przez telefon komórkowy - co umożliwia pięciu operatorów. Od dziś dostępna jest nowa możliwość - system BLIK" - podkreślił na konferencji prasowej we wtorek wiceprezes łodzkiego MPK Krzysztof Kamiński.

Rozwiązanie, które wprowadzane jest przez miejskiego przewoźnika w Łodzi, po raz pierwszy zostało zaprezentowane we wrześniu ubiegłego roku na 11. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku. Aby skorzystać z systemu płatności BLIK, pasażer musi mieć zainstalowaną w telefonie aplikację mobilną banku - uczestnika systemu. BLIK generuje kod, który wpisujemy na ekranie biletomatu. Transakcję potwierdzamy na swoim smartfonie.

"To innowacyjny i pierwszy w Polsce projekt uruchomienia płatności moblinych BLIK w biletomatach - przede wszystkim mobilnych, dostępnych w pojazdach komunikacji miejskiej, które są najwygodniejsze dla pasażerów. System BLIK rozwija się na polskim rynku od dwóch lat; obejmuje kilka ważnych kanałów płatności. Jako polski standard płatności konkurujemy z takimi światowymi potęgami jak Visa i Mastercard; funkcjonujemy w płatnościach w internecie, terminalach, BLIKiem można swobodnie wypłacać pieniądze z bankomatu. BLIK dostępny jest w aplikacjach siedmiu największych banków w Polsce" - zaznaczył prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz.

dx6ja5q

Partnerem PSP w uruchomieniu nowej funkcjonalności BLIKa jest producent i operator ponad 700 biletomatów mobilnych i stacjonarnych działających w Łodzi spółka Mera Systemy.

"Możliwość zapłaty BLIKiem to kolejne udogodnienie dla pasażerów i bezpieczna oraz intuicyjna w obsłudze forma płatności. Kibicujemy rozwojowi BLIKa, uważamy, że to świetna alternatywa dla kart płatniczych" - dodał wiceprezes Mera Systemy Michał Miernecki.

Pasażerowie autobusów i tramwajów MPK będą informowani o nowej formie zakupu biletów poprzez naklejki na pojazdach oraz komunikaty wyświetlające się na ekranach biletomatów.

Powszechny system płatności moblinych BLIK to projekt spółki PSP, której udziałowcami jest sześć polskich banków obejmujących swoim zasięgiem ok. 60 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. System zaprojektowano tak,. by w szybkim czasie i na tych samych warunkach dołączyły do niego inne krajowe banki i firmy rynku finansowego.

dx6ja5q

Z systemu może obecnie korzystać ponad 2 mln użytkowników w Polsce. Od momentu uruchomienia BLIKa w lutym ub. roku dokonano nim ponad 3 mln transakcji. Można nim płacić w 148 tys. terminali płatniczych, m.in. w sklepach stacjonarnych, lokalach oraz sklepach internetowych za pośrednictwem integratorów płatności (np. eService, Dotpay, Przelewy24). BLIK pozwala na wypłatę gotówki z ok. 14,5 tys. bankomatów oraz płatności bezpośrednio na numer telefonu w usłudze P2P.

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj